Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák Ti nem vagytok attól...

Anyukák Ti nem vagytok attól rosszul mikor elmentek bármerre (vásárolni, játszóház stb. ), ott találkoztok gyerekekkel, ismerőssel, idegennel és telibe köhögnek, tüsszentenek Titeket és a Gyerekeiteket is?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én fújom fel ezt nagyon, de azt szoktam látni, hogy a szülők még csak rá sem szólnak a gyerekeikre, hogy mi az illem. Áll a gyerek és köhög bele a nagyvilágba vagy tüsszög, közben folyik taknya-nyála, de anyukánál semmi reakció. Bár a szülők is hasonlóan köhögnek a nagyvilágba. Amíg nem volt gyerekem ezt annyira nem vettem észre, valószínű nem találkoztam ennyi köhögő gyerekkel, de ez most nagyon szembe tűnő és bosszantó, mert persze én is utána tuti beteg vagyok.

2014. dec. 27. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Ezt hipohondriának hívják.
2014. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Engem is zavar. Én az enyémnek mindig szólok, hogy használja a kezét vagy forduljon el, de hát máséra nem szólhatok rá.

Abból a szempontból viszont nem zavar, hogy mivel ovis a lányom, ott állandóan taknyos, köhögős valaki, úgyhogy kivédeni úgysem lehet, csak ha hét lakat alatt tartanám. :)

2014. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én attól akadtam ki, amikor ünnep előtt vásárolni voltunk a lányommal.

3 és fél éves, már két hete betegeskedett, illetve már épp meggyógyult. Elkapott valami felső légúti nyavalyát, szövődmnyekkel, szóval eléggé örültünk, hogy végre gyógyultnak nyilvánítottaa doki!


Szóval, bementünk egy boltba, ott volt egy hasonlókorú kislány az anyjával. Az rögtön odajött az enyémhez. Eddig semmi gáz, nem tartom búra alatt a gyerekeket, barátkozhat, játszhat más gyerekekkel, hozzáérhet más gyerek. Látom, folyik a nózijából a zöld takony. Próbálom a lányom elhívni a másik közeléből, mutatok neki játékot,, hogy eltereljem a figyelmét a kislányról. Az mert nem tágít, anyja se hívja magához ( pedig ha tudja, hogy beteg, illene óvni más gyerekének egészségét). Sőt, az anyuka is odajött, és bíztatja a sajátját, hogy adjon puszit a " babának". Kedvesen mondtam, hogy nem kellene, mert meg van fázva az enyém, erre ő nevetve mondja, hogy nem baj, az övé is.

Mire megszólalhattam volna, el is csattant a szájrapuszi. És anyuka fennhangon nevetve: " Na, elkapta!"


Hát... Nem lesz barátnőm az az anyuka...

2014. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ettől én is rosszul tudok lenni,mert a kislányomnak nagyon gyenge az immunrendszere,és hamar elkap minden nyavalyát,amiből persze alig tud meggyógyulni.Multkor a játszóházban,egy teljesen beteg kislányt vitt be az apukája.Folyt a sűrű zöld takony az orrából.A szemei is betegek voltak.Az enyém nem kapta el,szerencsére mert elhoztam hamar.
2014. dec. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De irrital. Az is, hogy ennyire sok iq harcos van. Kilenc hos terhesen ultem a villamoson, influenzaszeon kellos kozepen, amikor mellttem egy no latvanyosan krehacsolt, nem teve semmit a szaja ele. Kenytelen voltam raszolni.

Multkor a boltban talalkoztunk egy durvan ugatva kohogo kisfiuval, akin vekiny oltozet volt, mig az anyja normalisan fel volt oltozve. A gyerek vegignyalt, fogdosott mindent. Probaltam kerulni, de a penztarnal csak ellogott az anyjatol es a fiamnak adott puszit. En is ideges lettem, de leginkabb az anyukara, aki leszarta a tortenteket.

2014. dec. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is baromira ki tudok ettől borulni.
2014. dec. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezeken a dolgokon igazán felesleges kiakadni.
2014. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar. Nem vagyok hipochonder vagy tisztaságmániás, de úgy gondolom hogy a gyerekek így is lépten - nyomon elkapnak ilyen - olyan betegségeket ( ez kivédhetetlen ), miért kellene hát lesz-romságból megbetegíteni mást?! Pontosan azért kiakasztó, mert anélkül is elkapják amit el kell. Ilyen alapon ( ha senki sem tartana távolságot a betegekkel ), szünet nélkül betegek lehetnénk.
2014. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szóval nem vagyok egyedül :). Senki nem írt aki lesz-arja, azon anyukák akik gyerekének az órából folyik a takony...hát ez van, tudom az oviban, ha nem látom, egymásrá köhögnek, tüsszögnek stb., de a dadus is a levegőbe köhög, pont előtte akartam szólni, hogy szóljon a gyerekeknek, hogyan illik köhögni stb...
2014. dec. 28. 15:00
 10/11 Arlene0721 válasza:
Én 1 éves vagyok, és ha néha bambulok vagy megfeledkezem magamról és nem teszem a szám elé a kezem, akkor anyu még mind a mai napig rám szól, pedig már hányszor mondta korábban is, bele is őszült talán. :D Szerintem tök normális dolog, ha valaki a szája elé teszi a kezét, sőt ez lenne a normális, nem pedig a fent említett "nagyvilágba köhögős" verzió. Csak sajna sok szülő nem tudja, mert - valószínűleg - neki se tanították.
2015. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!