Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tölti szabadidejét 5-6...

Mivel tölti szabadidejét 5-6 éves korú gyerkőcöd?

Figyelt kérdés
Milyen különfoglalkozásokra jár? Otthon szerepjátékozik? Kreatívkodik, rajzol, fest, gyöngyöt fűz? Milyen társasjátékokkal játszik? Elsősorban lányos anyukák véleményére lennék kíváncsi, de minden válasznak örülök. :-)
2015. jan. 2. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy (6 éves) lányos anyuka élettársa vagyok (remélem megfelel).

Minden napi rutin nincs, ezek a gyakoribbak (vagy amiket most vezetünk be, vagy ami előfordult már rendszeresen):

Játszótér, rajz, TV (első sorban mesék, de volt már hogy dokumentum filmet és végig nézett velem), számítógépes játékok (Little pet shop, Minecraft), logopédiai gyakorlatok, véletlenszerű ismeretek elsajátítása (óra megismertetése, ma pl mit jelent az hogy légnemű), legó, főzésben segítés (tojás törés), karkötőkészítés, memória játék, UNO, babázás.

Tavaly még járt úszni és hittanra.


Ez így elég karcsú, de most több dolog nem jut eszembe.

2015. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5 éves lányom angol torna foglakozásra jár heti egyszer, és az ovi keretében kosárlabdára, mindkettőt szereti. Otthon szerepjáték ami nagyon megy, ehhez apa kiváló partner, nagyon jól eljátszanak együtt. Én inkább társasozásba, meseolvasásba, kreatív dolgokba vagyok partner. Nagyon szeret kirakóst kirakni, ezzel meglepően sok időt tölt, gyakran együtt rakjuk. Szereti a társasokat, uno kártyát, szinezőt, foglalkoztató füzeteket (iskolásat játszik), kivágást, gyöngyözést (főleg a vasalható gyöngyöt). Társasból most vettük meg a Traff park játékot, az nagyon jó ennek a korosztálynak, szereti még a Bogyó és Babóca úton az oviba, activity gyerek, boribon és annipanni szamócaszedős,ez már egész kicsiknek is élvezhető), néha segít sütit sütni, mézeskalács forma kiszúrás jól elszórakoztatta, utána a cukormáz díszítés is ment neki. Építőjátékokat is szereti, kedvenc a geomag mágneses, lego duplo sokáig sláger volt, a kisebb normál legot annyira nem kedveli. A jáva építőből van némi készlet amit örököltünk azt is szereti.
2015. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

(Első, nem kevés ez. :-))

2015. jan. 3. 18:34
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem 5,5 éves fiam van,de azért leírom

hetente kétszer úszni jár 18-19-ig

az oviban jár angolra és sakkra,az angol kétszer,a sakk egyszer van egy héten.

rajzolni nagyon szeret,de nem régóta.nagyon sokat rajzol mostanában

heti egyszer ovi után átmegyünk a barátjához,vagy ők jönnek hozzánk.ilyenkor a vacsorázás is közös,hét körül megyünk haza,vagy mennek haza.utána fürdés,kis mese,és alvás fél kilenckor

a hétköznapból így három nap eltelik.

a maradék két napon együtt játszunk délután

kedvence a találd ki,Karácsonyra kapta,az elektronikus verzió van.legózik,más társasokkal játszunk.imád beöltözni nindzsának,szuperhősnek

a konyhában nagyon szeret segíteni,nincs főzés nélküle

pl. 25 dkg gombát minden gond nélkül összevág,kever,kimért,kiönt.nagyon szereti

2015. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi. :-)
2015. febr. 1. 10:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Oviban néptáncol és szivacskézilabdázik. Egy ovin kívüli "különóránk" van, az is TSMT torna.


Otthon, igen, nagyon sokat kreatívkodik, nagyon szereti az ilyesmit, péppé vannak dekorálva már a falak meg az ablakok és folyton tele a padló papírfecnikkel meg csillámporral... Üvegmatrica festék, Gelarti, vasalós gyöngy, csillámpor, mozaik, formalyukasztó, krepp-papír költemények, dekupázs, gipszkiöntő, gyurma (otthon főzőtt is), csempekréta, arckréta, agyag, amit el tudsz képzelni. De pici filcigurákat is varrtunk már, még évekkel ezelőtt (most hatéves). Rajzpályázatokra is szokott razolni, én csak figyelem, milyen pályázatok vannak és beküldöm a rajzát (ma is feladok egyet).


Társas: van egy Monster high társasunk, szereti a Figurixet, a Lotti Karottit, a Ki nevet a végén?-t, a Csupa csupasz tyúkeszűt, a Mu-Csacsit, a Hedbanzt, a Quadrot, a Solot (kártya), a memóriajáékot (abban szinte verhetetlen), a Kataminot, a Jengát, a Varázstündért (rajzolós társas), a Sündisznókat.


És van egy golyópályánk amit életkortól függetlenül mindenki szeret.


Újabban szereti a Legot, eddig nem szerette.

Sok kirakósunk is van, jó kis közös játék, lehet közben nagyokat beszélgetni, én is szeretem.

Sokat olvasunk és ez meg is látszik rajta. Sokan megjegyzik, hogy nahát milyen választékosan beszél, néha magam is elképedek egy-egy mondatán. Mondjuk rengeteget beszélgetünk is, nagyon igényli, én meg örülök neki, hogy megtisztel minket a bizalmával, ha valami foglalkoztatja őt.


Ja és ezen kívül imád buborékot fújni :) Kap is névnapjára egy bubifújó pisztolyt.

2015. ápr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lányom nyáron lesz 6 éves. Én annak a híve vagyok, hogy a tv-t minimálisan vegye igénybe. Szóval ő nagyon szeret rajzolni meg színezni.Imádja a feladatos füzeteket. Ezeket a folytasd a sorozatot, színezz ki annyi lufit hogy... Kirakózni is nagyon szeret,Barbie-zni is szeret, lovacskásat játszani a pónikkal, de van legó frends, azt is szereti. ha jó idő van görkorizik, hintázik. Az ovi keretein belül télen jártak jégkorizni azt nagyon szereti, most úszni járnak, ezen felelül heti 2 napot fitt dance-re jár ami tulajdonképp zenés táncos ugribugri! Nagyon élvezi. Hál istennek ritkán unatkozik és ritkán néz tv-t. Számítógépen, telefonon max heti 30 percet játszik. Akkor sem köti le annyira.
2015. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. A környezetünkben sokan mondják, hogy leterhelem. Ezek szerint igazam volt és nem. :-)
2015. ápr. 22. 16:58
 9/12 anonim ***** válasza:
...mert olyan sok foglalkozásra jár? A kreatív játék, a szerepjáték vagy a társas nem megterhelés, hacsak nem kötelező.
2015. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Természetesen semmi sem kötelező. Heti két alkalommal jár úszni, egyszer balettozni, hétvégente pedig lovagolni járunk.

Az ismerősök leginkább azt sérelmezték, hogy "otthon sincs nyugta", mert mindig velünk van. Valóban ritkán játszik egyedül, általában együtt játszunk, vagy ott rajzol körülöttünk, amíg főzünk, könyvet olvasunk, stb. De nem látnám rajta, hogy igényli, hogy a szobájában egyedül eljátsszon... Mindenesetre, még egyszer köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Jó ötleteket adtatok, hogy mivel tudnám még jobban feldobni a délutánokat, estéket! :-)

2015. ápr. 23. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!