Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dormikumos szirup tényleg...

A dormikumos szirup tényleg "kiüti" a kisgyereket?

Figyelt kérdés
3 éves lánykámnak szerdán kiveszik az orrmanduláját és előtte kap dormikumot!Anyukák apukák akik voltak már ilyen helyzetben,kérdezlek titeket,hogy a Ti törpétek hogyan reagált rá?Tényleg elkábítja és nem fog emlékezni semmire?Egy ismerősünk azt mondta,az Ő lányát szinte félájult állapotra bódította.Eléggé anyás és nem szeretném,hogy sírjon amikor elviszik tőlem!Köszönöm!
2015. jan. 5. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szó szerint beájul. Mellettem kapta meg a kórházi ágyon, egy darabig még pörgött, játszott. Csak akkor vitték el, mire hatott a szer, nem sír, azt se tudta, hol van. Kicsit ijesztő, de hatásos.
2015. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Dormicum a benzodiazepin gyógyszercsoportba tartozik. Rövid hatású gyógyszer, melyet alvás, álmosság vagy nyugodt állapot (szedáció) kialakítására és feszültség, izomtónus csökkentésre alkalmaznak. Alkalmazásának javallatai a következők:

Felnőtteknél:

• Nyugodt, álmos, de ébrenléti állapot létrehozása (megtartott tudat melletti szedáció) diagnosztikus vagy terápiás beavatkozások elvégzése céljából

• Érzéstelenítés előkészítése.

• Érzéstelenítés bevezetése.

• Nyugtató összetevőként az érzéstelenítés egyéb gyógyszerei mellett

• Intenzív ellátás keretében tartós nyugtatás.


Gyermekeknél:

• - Nyugodt, álmos, de ébrenléti állapot létrehozása (megtartott tudat melletti szedáció) diagnosztikus vagy terápiás beavatkozások elvégzése céljából

• -.Érzéstelenítés előkészítése.

• - Intenzív ellátás keretében tartós nyugtatás.



Magyarul tudatanal van, erez mindent, es kesobb semmire sem emlekszik.

Lattam olyat , h kismutetnel szo szerint vedekezett, kiabalt a beteg, a beavatkozas utan semmire sem emlekezett.

Nagyon megrazo volt.

2015. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így hatott, testileg valóban letompította valamennyire, de teljesen kifordult önmagából, dührohamai lettek, mindenáron mászkálni akart (nem lehet ilyenkor), alig bírtuk lefogni, nekünk jobb lett volna, ha nem kap semmit!
2015. jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Tettek valamit az orvosok,vagy ezek ellenére elvitték műtétre?Leírnád részletesen mi történt?Köszönöm
2015. jan. 5. 10:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Megkapta a szirupot (szintén orrmandula műtét), mindenki azt mondta, hogy vigyorogni fog, meg jó kedve lesz és le lesz tompulva. Hát ehhez képest, alig győztük lefogni, menni akart, nem bírta, hogy feküdni kell, kapálózott, káromkodott (pedig nem szokott), szóval teljesen kifordult önmagából! Még jó, hogy ketten voltunk a férjemmel, így valahogy le tudtuk fogni. Sajnos eléggé elhúzódott az előző műtét, így sokat kellett várni, a végén már annyira elfáradt ebben az egészben, hogy bealudt (én ott feküdtem mellette és fogtam). Így vitték el végülis, hogy totál ki volt ütve, bealudva, én iszonyat megkönnyebbültem, hogy végre bekerült a műtőbe és vége ennek az egésznek, nagyon rossz élmény volt így látni. Állítom, ha nem kapott volna semmit, szépen be tudták vinni a műtőbe, mert elmagyaráztunk neki mindent, nem lett volna semmi gond. Az ébredés még kicsit nehéz volt, nem tudta hol van, mi történt és kába volt. Ez kb. fél órát tartott, utána szépen kitisztult a tudata. Utána valóban nem emlékezett semmire, délután meg is kérdezte, hogy mikor lesz a műtét?? 5 és fél éves.
2015. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Húúúú ez tényleg rossz élmény!remélem nekünk gördülékenyebben fog menni!Eléggé stresszes vagyok,ha róla van szó.Néha túlzásba is viszem az aggódást.Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :D Remélem szerdán ilyenkor már "hazafelé" készülődünk!
2015. jan. 5. 11:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz semmi gond! A legtöbb kisgyereknél azt láttam, hogy csak feküdtek nem volt rájuk rossz hatással a dormikum, lehet csak mi voltunk ilyen szélsőséges esetek :) Amúgy a műtét nagyon hamar megvan, és szerencsére nekünk utána sem fájt, nem volt gond, nagyon jól viselte a lábadozást is! Hol lesz a műtét?
2015. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pécsen a Fül-Orr-Gége Klinikán egy nagyon kedves és hozzáértő fiatal tanársegéd műti meg!Azt mondta,ha minden jól megy reggel megyünk és délután jövünk is haza!
2015. jan. 5. 11:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor hamar túllesztek rajta! Minket a Heim Pálban műtöttek, ott mondjuk egy éjszakát bent kell maradni, de korán reggel mehet mindenki haza! Éjszaka is tök nyugodtan telt, végig aludt és nem kért fájdalomcsillapítot sem. Csak arra kell figyelni, ne ugráljon szaladgáljon, ami néha kicsit nehéz nekik :) Majd írj, ha túlvagytok rajta!
2015. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen írok!
2015. jan. 5. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!