Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknél (4 év) körömrágás...

Kisgyereknél (4 év) körömrágás jelenthet lelki problémát, szorongást?

Figyelt kérdés
Aki emiatt elvitte gyerekpszichológushoz a gyereket mi lett a végeredmény? Valóban volt probléma, vagy csak rossz szokás volt?
2015. jan. 6. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, jelenthet szorongást is, de nem feltétlenül az. Mióta probléma? (Pszi vagyok)
2015. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kb fél éve.
2015. jan. 6. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Körömrágás miatt csak nem kell már pszichológushoz menni. Akkor minden második gyerek pszichológushoz járna, mert vagy körmöt rá, vagy a haját tekergeti, vagy bepisil vagy tudomisén. Ha komolyan szorong, azt észreveszed. Kis mértékben mindenki szorong, én is, te is.


Lányomnak két körömrágós időszaka is volt már. Mára elmúlt. Egyiket sem tudom semmiféle traumához vagy félelemhez kötni. Jött-ment.


Ja én az ajkamat harapdálom például. Másnak a lába zizeg állandóan. Nem nagy kaland.

2015. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fél egyedül. Pisilni sem mer elmenni (ez kb 1 hete van). 2 hónapja pedig állandóan azzal van elfoglalva, hogy meg fogok-e halni én vagy a nagymamája. A nagymamát nagyon-nagyon szereti, de sajnos rákos lett, sokat volt kórházban és nincsenek túl jó kilátások. Szerintem érzi. Ezért gondoltam, hogy esetleg összefüggésben lehet a körömrágással.
2015. jan. 6. 11:43
 5/6 Kelemen Szabina ***** válasza:
0%
Próbáld leszoktatni mert élete végéig rágni fogja
2015. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Simán lehet, hogy átmeneti szorongás miatt rágja a körmét, de az még nem azt jelenti, hogy el kellene vinni azonnal pszichológushoz. Ha jó közöttetek a viszony (bizalomteljes, meleg), akkor bőven meg tudjátok oldani otthon. A tapasztalatom szerint ott alakul ki hosszan fennálló szorongás a halál miatt, ahol a szülő sem tud mit kezdeni a témával és hárítja annak megbeszélését. Nyilván kíváncsi egy gyerek, és vágyik a válaszra. Én a helyedben nem aggódnék a köröm miatt, hanem "kijátszanám" a feszültségét rajzokkal, mesékkel, bábozással. A gyerekek olyan jól meg tudnak oldani feszkókat, ha érzik, hogy biztonságban vannak...
2015. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!