Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kényes téma! Segítséget...

Kényes téma! Segítséget kérek! 5 éves kisfiú görcsös rohamokkal szellemek miatt! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem az én gyermekemről van szó. Rokon kisfiú, de nyáron én fogok vigyázni rá. Nagyon sajnálom szegényt, mert a szülei nem foglalkoznak a problémával. A családban csak kéz alatt terjednek a hírek, hogy mik történnek vele. Szóval kb. 1 éve mondta az anyjának, hogy látott egy bácsit fehér lepellel. Azóta ez a "szellem", ő így hívja, többször járt nála. Ilyenkor felpattan az ágyból, sikítozik, vergődik, csapkod, fennakadnak a szemei és azt kiabálja, hogy bántja a szellem. Volt, hogy el is ájult végül. Az még talán fontos lehet, hogy elhanyagolt kisgyerek és elég agresszív a társaival és a felnőttekkel is (az egyik barátját nekilökte a falnak és fojtogatta). Az, hogy fehér ruhás a szellem (a fogalommal tisztában van) egy elég sztereotip szellemkép, simán láthatta egy mesében is. A kérdésem, hogy esetleg ezzel akarja felhívni magára a figyelmet, vagy ki akarja készíteni a szüleit, vagy tényleg retteg valamitől (nem szellemre gondolok, de egyszer valamitől lehet, hogy tényleg megijedt)?
2015. jan. 7. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én elvinném pszichologushoz. Szerintem az oviba is van, legalábbis nálunk igénybe lehet venni, és ingyenes is. Ha ilyen agressziv, csodálom hogy az ovonök nem javasolták még az anyukának.
2015. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De! Javasolta neki már mindenki! Nem vitte el, mert szerinte majd kinövi.
2015. jan. 7. 17:40
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem szabad orvoshoz vinni mert gyógyszert fognak írni neki!!
2015. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elég fura lenne, ha ezzel a szüleit akarná kikésziteni. Egy 5 évesröl beszélünk nem? Ha ilyen tüneteket produkál szerintem valoban nagyon fél valamitöl. Nem szabad annyiba hagyni. Viszont már elég nagy fiu, lehet hogy csak kicsit el kellene vele beszélgetni, és a szülök rájönnének mitöl retteg annyira szegény.
2015. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ha egy gyerek valamitől fél, és valamit tényleg lát. Mindkét lányomnál ez előfordult, bár kisebb korukban (3 éves kor körül), az egyikhez az Estevanmárnyolcóra járt be éjjel, a másikhoz meg egy Plusz. Minden gyereknek vannak félelmei, és ezek gyakran így öltenek testet. Az, hogy ennyire kiakad viszont nem normális.

Segít, ha a gyerek beszélhet a félelméről, tehát teljes komolysággal el kell vele beszélgetni róla, hogy milyen szellem, hogy néz ki, miért van ott, mikor jön, hol megy be, mit akar tőle, stb. Le is rajzolhatja. Persze egyik napról a másikra nem oldódik meg a helyzet, de idővel majd biztosan javul.

2015. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen azt én sem gondolnám, hogy valóban ki akarja őket készíteni, csak lehetőségként soroltam fel. Az kimaradt a történetből, hogy nyáron én fogok rá vigyázni néhány hétig. Akkor megpróbálok vele beszélni, de nem vagyok szakember, szóval nem tudom mennyi foganatja lesz a dolognak.
2015. jan. 7. 17:45
 7/12 anonim ***** válasza:
3-as miért irnának egyböl gyogyszert neki? Én biztos nem hagynám ezt annyiban. Borzalmas lehet szegénynek hogy ennyire fél. Kérdezö probálj meg Te beszélgetni a kicsivel, hátha mondd valamit amiböl ki lehet indulni.
2015. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Biztos hogy valami trauma /ijedsèg èrte, amit segíteni kell feldolgozni.

Bàrmi kivàlthatta, egy buta mese vagy egy film ami nem neki való jeleneteket tartalmazott.


Engem is èrt trauma kiskoromban. Egy àrtatlan mese volt, egy szobor èletre kelt ès gonosz volt, azt hiszem nils holgerson mesèben volt.

Az nekem hatalmas sokk volt akkor, rèmàlmokkal.


Ha hiszed ha nem, a mai 32 èves férjemmel is fèlek szobrok előtt elmenni. Nem tudom megmagyaràzni, de fèlek az embermagassàgú ès mellszobroktól ès az embereket àbràzoló festmènyektől. Fèlek?! Rettegek ez a helyesebb szó.

Lehet ha akkor egy pszichológus segít ezt feldolgozni akkor ma nem lenne bennem a fèlsz.

2015. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs el írtam.

Nem fèrjemmel, hanem fejemmel.

2015. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Figyeld a rajzait majd, meg hogy mit, mivel, hogyan játszik, mindent elárul a pici gyerekről, mi érdekli, mitől szorong.

A fehér lepel egyébként lehet asszociációs kapocs a "doktorbácsi" és ijesztő szellem mesék között.

A mozgókép meg 6 éves kor alatt igen árt, bár a többségi "szellem" még elutasítja ezt a felvetést, mert nem ismerik a kisgyermeki psziché működését, mely számára túl sok az újdonság a világban, ezért a rázúduló új infókat tagolni próbálja belső képei által, viszont a másodpercenként 24 képkocka megakadályozza ebben, sőt terheli - lényegileg ezért NE nézzen semmiféle mozgóképet egy 6 év alatti gyermek, még heti fél órát se. TV-ben is láthatott vmit, ami megijeszthette, szóval a tartalom csak tovább fokozza a kockázatot. De a mozgóképek elsősorban technikai szempontból károsak tehát (átlag 24 képkocka/mp.)

2015. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!