Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy másfél- két éves közötti...

Egy másfél- két éves közötti gyereknél, ha délután kb. átlag 4-ig alszik, akkor este hány órakor sikerül letenni aludni?

Figyelt kérdés

Nekem 10 előtt nem megy, sőt sokszor tolódik negyed- fél 11-ig is. Sokallom!

Reggel fél 8-kor fenn van. Ebéd után negyed kettőtől alszik. Itt keltenem kellene? Nem nagyon akarnék ilyet....csak ő érzi mennyi pihenésre van szüksége...ti mit gondoltok erről?


2015. jan. 9. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiam is "elromlott". 2 éves. Reggel 8-9-kor kel, délután egyszerűen nem hajlandó aludni, ha mégis, akkor 2-4-ig.

Alapból fél 10 előtt nem lehet elaltatni sehogyse, ha meg alszik picit délután, akkor meg 11 körül alszik el.

Semmit nem tudunk vele csinálni. :(

2015. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nektek nem jó így, akkor változtassatok, ha késői, és zavar, akkor mindent hozz előrébb.

A reggeli felébredést, a déli elalvást.

Ha majd jársz dolgozni, oviba, akkor hamarabb fogtok kelni, át kell majd szokni.

nálunk az oviban 12 kor kezdenek aludni, addigra végeznek az ebéddel.

2015. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
, és fél 3 kor kelnek, így nincs elcsúszva a nap. Estére elalszanak. De mivel titeket nem szorít napirend, csináljátok úgy, hogy mindenkinek legyen jó.
2015. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Két éves kisfiam fél nyolckor kel, fél 12-kor van ebéd és délben megyünk aludni, fél kettőkor már fent van. Este fél kilenckor megyünk alcsiba. Én egy kicsit későinek látom a 10 órát ehhez képest. Én megpróbálnám mindig egy kicsivel előrébb hozni az ebédet-alvást-esti lefekvést.
2015. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es! A Te gyerkőcöd elfárad délre, ha fél 8-kor kel? Az én fiam is fél 8 körül kel, pörög egész délelőtt, sétálunk is minden délelőtt, mégis 1-nél hamarabb nem álmosodik el.

Kérdező! Az én 21 hónaoos kisfiam is pont akkor kel és alszik, mint a Te gyerkőcöd. Neki kell a délutáni alvás után kb. 6 óra ébrenlét, hogy el tudjon aludni. Szval du.4-kor kel és sajnos este 10-nél hamarabb nem tudom letenni. Én is későinek találom ezt az időpontot. Én mondjuk nem aggódom, ha majd bölcsis/ovis lesz, úgyis korábbra tolódnak ezek az időpontok.

2015. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, igen elfárad. Mi is sétálunk meg sokat ugrálunk-játszunk úgy látszik ez elég neki. Persze értem én, hogy mit mondasz. Ha nem akarna az égnek sem elaludni és látnám rajta, hogy nem álmos akkor valószínűleg én sem altatnám ilyenkor :-)
2015. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy 2,5 éves fiamt 4 óra után ébrszetjük, de ilyenkor simán elalszik a normál alvás időben, ez kb fél 9.
2015. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mind a két gyerekemnél az működött, hogy nagyjából 6 óra telt el a két alvás közöttt. Reggel 7 körül kelnek, 13.00 körül fekszenek, 15.00 körül kelnek, és így 20.30 körül fekszenek. Most 2 és 4 évesek, a kicsinek az alvásigénye valamivel kevesebb, de amióta nem fogzik, azóta szépen alszik. A nagyobbik 2 éves kora után vezettem be ezt az időbeosztást, mert kezdte elhagyni a délutáni alvásokat, estére viszont fárad, hisztis lett.reggel kelteni kell a nagyot, mert amúgy ki tudja meddig aludna, viszont akkor ugrik a du- i alvás. Na, szó, mi szó, ez működik nálunk. A kicsi hamar alkalmazkodott ehhez, a nagynak is jó így.
2015. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálunk is kell a 6 óra neki, mire elfárad, ezért csúszik az egész. Már megpróbáltuk pl. reggeli korábban keléssel, déli korábbi fektetéssel és mindenhogy másképp is, hogy csak egy fél órát előrébb hozzuk, sehogy sem sikerült. Én is a bölcsi/ovi-ban látom már a megoldását. Nem stresszelek rajta, félre ne értsetek, inkább csak kíváncsi voltam, kinél van ez így még....eszerint nem vagyunk egyedi eset. Bár nekünk azért jó lenne este egy kicsit több szabad idő.... :)
2015. jan. 10. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!