Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha már kezd szobatiszta...

Ha már kezd szobatiszta lenni, mered kint a hidegben pisiltetni a gyermeked, vagy sétához pelust adsz rá?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy ha már kezd szobatisztává válni a gyermek, akkor nem tanácsos visszaadni rá napközben a pelust, hacsak nem éjjelre, mert az ágytisztaság általában később alakul ki.


Ebből fakad a dilemmám. Ugyanis ha nem adok már nappalra pelust a gyerekre, akkor meg télen betegséget, pl megfázást okozhat, ha pelus nélkül van, mert ugye akkor félmeztelenül pisil kint, ha séta közben rájön.


(Olykor vigyázok gyermekekre -babysitterkedem olykor-, nincs még sajátom egyébként.)



2015. jan. 10. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam több mint fél éve szobatiszta, mégis adódik olyan alkalom, amikor útközben jön rá a pisilés. Nyilván emiatt nem adok rá pelust, annyi idő alatt még mínuszban sem lesz semmi baja, amíg pisil.

Az viszont alap, hogy mindig van nálam váltásruha, mert befigyelhet egy-egy baleset, mire meg hazaérnénk, tuti felfázna.

2015. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem érdemes hosszú sétákra vinni ilyen pici gyereket, pláne télen. Teszünk egy kört, hogy levegőzzön, és kész. Ha meg olyan környéken vagyunk, ahol lehet pisilni, akkor igyekszünk addig eljutni - pl. benzinkút.


Amúgy a kérdés kicsit eszembe juttatta a régi kutyánkat, akinek állandóan kilógott a nyelve a szájából, mire télen egyszer csak azt véltük felfedezni, hogy nyálcsapok lógnak a pofájáról :'D

2015. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért frissen szobatiszta gyereknél megnézném, hogyan lehet eljutni egy benzinkútig.

Nálunk néha arra alig van időm, hogy lehúzzam róla a cuccot, mert szeret az utolsó pillanatban szólni:-)

2015. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves előző, akkor hogyan oldod meg? Inkább pelust adsz rá séta előtt?


Köszi mindenkinek.


A kutya "nyáljégcsap" de groteszk... :D :S Szegényke...

2015. jan. 10. 13:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, melyikünket kérdezted, én az 1. és 3. választ írtam.

Nem adtam rá pelust, igyekeztem gyorsan reagálni.

A pelusvisszaadással rossz tapasztalataim vannak. Kislányom már vastagon szobatiszta volt, az öccse meg pelusos, amikor hányás-hasmenéssel mindketten kórházba kerültek.

Iszonyatos hasmars volt mindkettőn, és kislányomnak többször beszaladt a bugyiba. Látta, hogy az öccse egyszerűen tiszta pelust kap, ő is kérte, és sajnos (?) adtam rá.

Nos, kellett vagy 1 hónap, mire újra megszabadultunk a pelenkától.

Bár lehet, hogy ez rossz példa, mert a betegség időnként furcsa következményekkel jár, de én inkább pisiltetek hidegben is nem adom vissza a pelust, még akkor sem, ha időnként ez balesethez vezet.

2015. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi nektek a tapasztalataitokat.


Kislány esetén se tapasztaltál felfázást, mínusz fokokban gyorsan pisiltetni? (Hiszen értelem szerűen rövidebb a húgycső, a lányok hajlamosabbak felfázni.)


Ovisokkal sétáltam már, de frissen szobatisztával még nem.

2015. jan. 10. 14:29
 7/13 A kérdező kommentje:
Közben jött még válasz, bocs, de ezt nem értem... miért kellene visszafojtania? Hogy tuti ne csurogjon bugyiba? Késleltetésre gondolsz? Vagy miért? Kissé furcsállom válaszod, bár ez lehet hogy szubjektív.
2015. jan. 10. 14:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Lánynál sem okozott gondot, mert pillanatok alatt kész. Ruha letolva, térdhajlatánál megtartom, úgy, hogy én is guggolok, nem tart semeddig. Nem fázott fel tőle.
2015. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Aki esetleg nem érti, a kérdésem arról szól, mínusz fokokban mered-e pisiltetni a gyereket, nem fázik fel?


A frissen szobatisztára meg szerintem is kockázatos visszaadni a pelust -de aki tud ellenérvet, érdekel az is-, ugyanis hajalmosak visszaszokni rá, tehát regresszálni a szobatisztaságból, sajnos.

2015. jan. 10. 14:35
 10/13 A kérdező kommentje:
...De gyorsan jönnek a válaszok, köszönöm, aki idevágó sorokat közöl. :) Oké, szóval kislányod se fázott még fel mínuszokban, egy perc alatt, félmeztelenül. Ez megnyugtató.
2015. jan. 10. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!