Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha már kezd szobatiszta...

Ha már kezd szobatiszta lenni, mered kint a hidegben pisiltetni a gyermeked, vagy sétához pelust adsz rá?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy ha már kezd szobatisztává válni a gyermek, akkor nem tanácsos visszaadni rá napközben a pelust, hacsak nem éjjelre, mert az ágytisztaság általában később alakul ki.


Ebből fakad a dilemmám. Ugyanis ha nem adok már nappalra pelust a gyerekre, akkor meg télen betegséget, pl megfázást okozhat, ha pelus nélkül van, mert ugye akkor félmeztelenül pisil kint, ha séta közben rájön.


(Olykor vigyázok gyermekekre -babysitterkedem olykor-, nincs még sajátom egyébként.)



2015. jan. 10. 13:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kislányom nappalra 2,5 évesen lett szobatiszta, január végén. Pár hónapig ha elmentünk, adtam rá pelenkát, nem zavarta meg. Érdekes módon, soha nem pisilt be, miután be mertem vállalni, hogy pelenka nélkül indulunk el. Azért pótruhát én is sokáig vittem magammal, abból baj nem lehet 😊.


Nem tudom, hogy oldottam volna meg, ha hidegbe pisilnie kellett volna. Amíg leveszem róla a ruhát, akár az alatt az idő alatt is bepisilhet, aki nem régóta szobatisza.

2015. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amikor szobatiszta lett a fiam, akkor bárhová mentünk, az első 2 hétben a biztonság kedvéért ha mentünk valahová, adtam rá pelenkát. Egyáltalán nem zavarta meg. Hisz utána otthon lekerült a pelenka és ment minden a maga kerékvágásába.

Amúgy meg a felfázásról annyit, hogy nem a hidegtől kap senki sem bakteriális húgyhólyaghurutot, amit köznyelven felfázásnak hívnak, hanem fertőzéstől! A hideg csak gyengíti az immunrendszert, de azért nem fog senki felfázni, mert fél perc erejéig a hidegben pisil.:)

2015. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is.

Talán jobb, hogy törölték a nem idevágó hozzászólóét. Ha valaki poénkodik, az olykor belefér számomra, de az a pár beírás sem vicces nem volt, sem a kérdésre nem vonatkozott az a pár válasz. Nem annyira a tartalma volt problémás szerintem -bár egyébként én vitattam az ő meglátása tartalmának hasznos mivoltát-, hanem hogy nem a kérdésre írt, még csak nem is poénkodott. Jobb, hogy törölték.


A többiekét köszönöm. :)

2015. jan. 11. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!