Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az elmúlt időszakban mindent...

Az elmúlt időszakban mindent bántásnak, durvaságnak állít be a kisikolás gyerekem, pedig szó nincs ilyesmiről. Hogy reagálsz, ha ilyennel találkozol?

Figyelt kérdés

Pl. nem fértünk el egymás mellett a konyhában, kicsit a kezemmel megfogtam, és odébbtoltam - erre ő fölháborodott, hogy ne lökdössem.


Vagy egyik nap konkrétan átesett a kinyújtott lábamon, erre sírva fakadt, hogy szándékosan elgáncsoltam.


Most már szinte naponta talál ki ilyen alaptalan dolgokat.


Természetesen sokadszor vagyunk túl ennek a megbeszélésén, próbáltam már viccesre is venni a figurát, morogtam is ezért, hogy butaság, amit kitalál - de látszik rajta, hogy beleéli magát, el is hiteti magával, hogy az úgy van, ahogy ő mondja.


2015. jan. 13. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak nehogy másnak is elferdítve adja tovább... állítsd le határozottan!
2015. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, leállítom, de már csak veszekedés van belőle. Ő állítja, hogy, én meg mondom, hogy szó nincs róla. Már igen rövidre is zárom, de van, hogy néhány óra múlva is előhozza, hogy én miért csináltam ezt vagy azt. És újra vita van belőle.
2015. jan. 13. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez elég rosszul hangzik. Sértődékeny az alaptermészete? Valahogy ezt a sértődősséget kellene kinevelni belőle, mert ez nagyon rossz tulajdonság, az önsorsrontás alapja nagyobb korban. Szerencsére az én két kislányom nem sértődős, ha valami ilyesmi történik, hogy pl elesik a lábamban, akkor azonnal elnézést kérek tőle és elmondom, hogy nem volt szándékos, csak nem gondolja rólam, hogy direkt bántanám. Ezt felfogja (7 éves a nagyobb, a kicsi még nincs 2) és megérti, ő is így tesz, ha véletlenül meglöki a kistestvérét vagy pl véletlenül a lábamra lép. Persze van, hogy mérgelődik, hogy minek tettem oda a lábam, ahova ő lépni akart. Az ilyesféle helyzeteket mindig részletesen megbeszéljük, mert látom, hogy igényli. Addig beszélgetünk róla, amíg azt nem látom, hogy megértette és feldolgozta a történteket. Volt már, hogy mesét találtam ki ilyesféle szituációról, hogy jobban megérthesse.
2015. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehet, hogy a figyelmedre vágyik? És így tudja elérni, hogy valótlant állít, ezért többet foglalkozol vele... Nem mondom, hogy nem foglalkozol vele, csak lehet hogy őt többre vágyna talán, vagy most abban a korszakában van hogy úgy érzi rá senki sem figyel és így akarja magára felhívni a figyelmet.

Kérdezz rá, mi is bántja igazán, beszéljétek meg.

2015. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!