Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek 1-3 éves...

Hogyan kezelitek 1-3 éves korig a földön fetrengős hisztit?

Figyelt kérdés
Mondjuk olyan esetben, amikor nem tudod a figyelmét másra terelni. Esetleg még nem érti a magyarázatot, miért nem kaphatja meg amit akart.

2015. jan. 15. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Várok kicsit, aztán megnyugtatom. Sehogy nem kezelem, nincs rá esély. Szót nem érti (ennek ellenére beszélek hozzá), a figyelemelterelés esélytelen. Sok választás nem maradt.
2015. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Sokan azt tanácsolják, hogy ilyen esetekben úgy kell tenni, hogy nem figyelünk rá. EZáltal ha lűátja, hogy senkit nem érdekli a hisztije, magától abbahagyja.


Én viszont inkább megnyutatom, ölembe veszem, akár erőszakkal. Sokkal hamarabb megnyugszik. Azonban azt vettem észre hogy fontos, ki veszi ölbe. Általában csak annak sikerül akihez nagyon közel áll a kicsi.

2015. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg nagyon kicsi, addig nyilván elvonszolod. De hamár olyan 3 éves, amikor már nincs babakocsi, és az utca/áruház közepén földhözveri magát, és már nem tudsz rá hatni, akkor egyszerűen úgy kell hagyni. Egy idő után megunja, és leszokik róla.
2015. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem csinált soha ilyet a lányom (fetrengés nélkül viszont épp eleget hisztizik még most is), de hivatalosan az az ajánlás, hogy nem kell észre venni. Mondjuk ez nyilvános helyen (pl orvosi váró) nem biztos, hogy megoldható. Olyankor a földről azért föl kell szedni valahogy, aztán úgyse tehetsz mást, mint megvárod, amíg abbahagyja. Esetleg ha mód van rá, kiemeled a szituéécióból (kiviszed onnan).
2015. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ hol csinálja. Nyilvános helyen, mivel a fiam akár egy órán keresztül is képes lett volna nyomni, ha hagyom, megfogtam erősen a kezét és bizony vonszoltam határozottan. Nem volt neki kellemes ez a húzatás, így 1 percen belül bár visítva, de jött velem. Ekkor persze engedtem a kezén.

Otthon ilyenkor félreteszem hisztizni a szobájába, résre nyitott ajtóval. Időnként megkérdezem, hogy abbahagyta-e. Ha látom, hogy már segítségre szorul, akkor megölelem. Ilyenkor bújik, majd ha lehiggadt megbeszéljük pár szóval a történteket.

2015. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozok vele, nem figyelek rá. 1-2 perc és abbahagyja, sőt már csak nagyon ritkán csinál ilyet.

Régebben , amikor próbáltam megnyugtatni, volt h negyed-fél óráig csinálta és akkor is alig akarta abbahagyni.

Szóval nekünk bevált ez a "békén hagyni" dolog.

(2 éves)

2015. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 LadyLoss ***** válasza:
Nálunk is kijut az ilyenekből. Ráadásul az én 2,5 éves lányom ilyenkor nem kér a vigasztalásból, mondja is hogy ne ölelgessem, meg menjek el a közeléből. Több módszert kipróbáltunk, de csak a figyelmen kívül hagyás működött. Viszont olyan szerencsések vagyunk, hogy nálunk így is 1 órán keresztül tart az ordítás. Arra figyelek, hogy magában kárt ne tegyen, de semmi több. Mikor lehiggadt, egycsapásra abbahagyja, és vigyorogva folytatja ott a szövegelést-játékot ahol abbahagyta. Ez van. Majd kinövi. Minden gyerek más, más módszerek válnak be.
2015. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!