Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves szülők! Ha a gyerekeite...

Kedves szülők! Ha a gyerekeitekből kirobban a hisztizés, akkor hogyan kezelitek ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, amikor meglát a boltban egy játékot, vagy egy drága csokit, és elkezd bömbölni, mert nem érti miért nem kaphatja meg.Nekem még nincs gyerekem, nevelési tapasztalatom kevés van.De majd szeretnék gyereket, csak azért kérdeztem, hogy tudjam mit kell csinálni ilyen helyzetben. Sok ilyen kis dühös emberkét láttam már,de azért a legtöbb felnőtt együttérez a szülőkkel, és nem tesznek megjegyzéseket. Köszi a válaszokat!

2014. nov. 14. 06:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. ha kell neki megkapja.
2014. nov. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jó és ha egy lovat szeretne? vagy egy 300.000 ftos tvt? vagy csokit pedig már 60 kg?
2014. nov. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha olyan a helyzet, megvárom, míg elmúlik. Ha nem , akkor fogom és elviszem onnan. Amit nem kaphat meg, azt nem kaphatja meg, és kész. A legjobb, ha nem csinálsz semmit. Ignorálod.
2014. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fiamnál bevált az, hogy megbeszéltük, hogy csak egy valamit választhat (pl: csoki). Amikor elkezdett hisztizni, hogy más is kell, akkor megmondtuk, hogy ha nam hagyja abba, akkor azt se kapja meg, amit elsőre választott. Ezt be is tartottuk és bevált a módszer. Egy-két alkalom és soha többet nem hisztizet. De a lányomnál nehezebb a helyzet, mert ó még pici, de már most hisztizik. Sajnos még nem érti meg a magyarázatot (15 hós). Nála a figyelem elterelése jön be. Próbáljuk átvészelni ezt az időszakot.
2014. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagyon picik elég hamar elfelejtik, hogy pl. kértek egy csokit. Beleteszed a kosárba mintha beleegyeztél volna hogy megvesszük és amikor nem figyel akkor valahová leteszed. Ezeket a letett cuccokat, elég gyakran látni a boltokban. :-)
2014. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem a három, és féléves kisfiam verte ki a hisztit, amikor a minap harisnyát adtam a nadrágja alá. Én pedig szépen azt mondtam neki:Jól van, ha nem fejezed be, nem kapol se túró rudit, se joghurtot, játszani sem viszlek le a játszótérre, és mesét se nézhetsz a tv- ben.

Na ezekre abbahagyta a sírást, és egyből nyújtotta is a lábát, hogy adjam rá a harisnyanadrágot.

És ez bevált.

2014. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tegnapi (nov. 14. péntek) Ridikül című műsor az m1-en pont erről a témáról szólt. Nézd vissza. [link]
2014. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!