Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek szétvált...

Kr23 kérdése:

Mi a véleményetek szétvált szülőknél az "1hét apánál és 1hét anyánál? Működhet?

Figyelt kérdés

A volt párom beadta a Gyámhivatalba a kapcsolattartási kérelmét.A kislányunk jelenleg velem él."1hét itt 1hét ott-ot szeretne az apukája.

Tavaly szeptember óta élünk külön.December elejéig mondhatom hogy működött a szóbeli megállapodásunk mely azt tartalmazta hogy hétvégente vitte a kislányt magához,minden este beszéltek telefonon,és általában szerdánként vitte oviba vagy hozta haza az oviból.

De persze voltak olyan hétvégék mikor nem vitte el és volt olyan is amikor beteg volt hétköznap ő vigyázott rá.

Én nem szeretném az "1hét itt 1hét ott" -ot mert az apukát személyes bosszúvágy vezérli.Egyrészt azért mert tudja hogy az ő hibájából váltunk szét,másrészt belenézett a telefonomba és a facebook üzeneteimbe tudtom nélkül,és kutakodott a magánéletembe.Féltékeny és még mindig szeret,vissza akar kapni ezt többször is mondta,írta!Ettől függetlenül nagyon jó Apa legalábbis most ezt bizonyítja.

Szétválásunk oka az alkohol volt illetve folyton,napi szintű szexmennyiséget követelt mondván: hogy a "Nőnek ez a dolga"

A kapcsolatunkban nagyon alárendelten éreztem magam!

Visszatérve a kérdésre,kinek mik a tapasztalatok?Működhet-e egy 3éves kislánynál?Tényleg dönthet úgy a gyámhatóság?Milyen ellenérveket érdemes felhozni?



2015. jan. 17. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben kizartnak tartom, hogy a birosag egy 3 eves gyereket ilyen 'ketlaki' helyzetbe hozzon, foleg ha apuka alkoholista es ezt bizonyitani is lehet.
2015. jan. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy egy kisgyerek mentális és fizikai, érzelmi fejlődésének ez jót tenne. Nem engedném és küzdenék az apával. Remélem a bíróság is így látja.
2015. jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én biztos addig harcolnék, hogy ezt nem tudná elérni az apa! Kétlem hogy bármilyen szempontból is a gyerek javàra válna! Egyáltalán hogy hozhatnak ilyen döntést?!

Ha kell beszéljenek naponta, vigye el kéthetente hétvégén...stb.

2015. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Én nekem is elváltak a szüleim,most már 16 éves vagyok.

Ugyan velem nem foglalkozott se anyukám,se apukám se kicsiként se most.De szerintem egy gyerek életébe állandóság kell.Nem tenne jót neki,ha kizökkentenék a mindennapjaiból.Egy gyereknek az anyja mellett a helye!Ne hagyd magad!

2015. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen helyzet teljesen tönkreteszi a gyerek életét. A szülők előbb-utóbb versenyhelyzetben találják magukat, mindegyik igyekszik (akár erőn felül is) többet adni a gyereknek, mint a másik. A gyerek pedig nem hülye. Hamar lejön neki, mi a helyzet, és alaposan ki is használja ezt.
2015. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne! Soha! Tönkreteszitek vele a gyereket.


Barátnőm minden vasárnap-hétfőn-kedden sírógörcs közeli állapotban volt, mert nekik is ezt hozta a bíró.


Lázadozott, feleselt, utálta az egész helyzetet, és egyik szülőjével sem volt igazán kapcsolata.

2015. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az apuka most hétvégén tanult a gyermek kárán.... sajnos.Így nem fogja kérni az 1hét itt 1hét ott variációt!
2015. jan. 19. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!