Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyerek fejlődésében számít...

A gyerek fejlődésében számít a szülőknél lévő nagy korkülönbség?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa kérdés tudom:)) Terhes lettem,ami nagyon jó:) Viszont érdekelne valami...én 30 éves vagyok a párom pedig 50. Ez a nagy kor eltérés -ami nekünk semmi gondot nem jelent,nagyon szeretjük egymást - a magzat fejlődésére hatással van?? Vagy nem számít az apa kora,inkább az anyáé?? Előre is köszönöm!!!

2013. jún. 14. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít. Nagymamám és nagypapám között 14 év volt és anyukámékkal se volt semmi. Most köztem és a férjem közt is ennyi idő van és van egy gyönyörű egészséges kislányunk :). Gratulálok! sok boldogságot :)
2013. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

20 évesen is lehet beteg gyereket szülni, és 50 évesen is.

Nem ez számít elsősorban. :)

2013. jún. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.)) Igen én még 30vagyok és ugye én hordom ki a babát az meg nem olyan sok még .)) köszönöm a válaszokat:)
2013. jún. 14. 07:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból az anyáé se számít. Megtermékenyüléskor nagyobb a rizikó, de ahogy írta valaki, fiatal anyáknál is előfordul. Állítólag az apa kora minimálisan befolyásolja a megtermékenyülést is. De ezeknek már a méhen belüli fejlődésnél nincs jelentőségük. A korkülönbségnek meg semmi hatása. Az elsőt 26 évesen, a másodikat 36 évesen szültem. Minden UH-eredményt összehasonlítottam, szinte mm-re és grammra egyformák voltak. Születéskor csak 1 cm, és 100 gr különbség volt köztük.:) Remélem, megnyugodtál!:)
2013. jún. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít. Járni kell ellenőrzésekre, semmi különös nem lesz. Viszont egy nagyon jó barátom szülei pont így voltak, húsz év korkülönbséggel. Mire a srác gimibe került, az apukája nyugdíjas lett. Nagyon meglátszott rajta, hogy van valaki, aki otthon foglalkozik vele, vele tanul, és fejleszti. Iszonyúan robogott előre a versenyeken, kiemelkedő eredményeket ért el, és ma is szaktekintély a területén. Pedig fiatal. Nem hogy hátrány volt neki az idős apa, hanem előny. 28 évesen veszítette el az édesapját, de nem ismerek hozzájuk fogható "párost". Fantasztikus kapcsolatuk volt, és szerintem alapvetően meghatározta az életét és a személyiségét.
2013. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia a párom és köztem is nagy a korkülönbség én 20 vagyok ő meg 37, de én nem gondolom hogy baj lenne most vagyok 25 hetes nagyon szeretjük egymást és a gyereket is nagyon fogjuk szeretni :)
2013. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,én szintén 30éves vagyok,a párom 55. Mi is most várjuk a babát,holnap töltöm a 32.hetet és semmi de semmi panaszom,a babával is minden rendben,mindenkinek ilyen klassz várandósságot kívánok.Ne aggódj,minden rendben lesz!:-)
2013. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!