Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha 4 éves lányom...

Mit tegyek ha 4 éves lányom nagy szeretne lenni és nehezen viseli a tényt, hogy ő még nem nagy?

Figyelt kérdés
Kiakad ha olyan mondatot hall tőlünk, hogy ő még kicsi valamihez, vagy hogy majd ha nagy lesz csinálhat valamit. Ilyenkor úgy be tud gurulni, hogy kitör a hiszti. De nem mondhatom, hogy nagy, ha egyszer nem az. Hogy értessem meg vele, hogy ez nem akkora gond, mint amennyire őt zavarja?
2015. jan. 19. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a hisztit kell kezelni. Állítsd sarokba, hogy megnyugodjon.
2015. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért mondasz egyáltalán olyat, hogy valamihez még "túl kicsi". Nem csoda, ha felmérgelödik rajta.


Értelmesebben magyarázd meg, ha valamit nem csinálhat, ne ilyen lenézö szöveggel.

2015. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1: Hisztit leszerelni

2: Nyugodtan hagyj olyasmit amit nem tud elvégezni (persze kárt sem okoz), söt biztasd is olyasmire. 4évesen majd rájön a korlátaira, nem hülye.

3: Ami csak kicsit káros, annál figyelmeztesd, de hagyd neki megtenni.

2015. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szeret meztelenkedni?
2015. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pár hét múlva 4 éves az én lányom is, központi téma, hogy mikor lesz már ő is nagy. Soha nem mondom neki azt, hogy valamihez kicsi, mert ez nagyon fájna neki (ha felnőtt fejjel ez érthetetlen is). Inkább kiragadok a dologból olyat, amit ő is csinálhat. Nem tudom, nálatok milyen helyzetek vannak, írok csak egy példát: este vacsorakészítés, szeretne segíteni kenyeret vágni. Természetesen nem adom oda neki a nagykést, de megkérem, hogy segítsen felvágni inkább a sajtot és a felvágottat (életlen késsel csinálhatja), akkor segítene nekem a legtöbbet. Vagy ő akar tölteni mindenki poharába, akkor ő önt, én csak megtartom a flakont, de érezze úgy, hogy nagyrészt ő dolgozik. Igyekszem neki feladatokat adni, hogy érezze, ő is részese a "munkának".

A másik, hogy én inkább azt szoktam neki ecsetelni, milyen nagy már. Van például egy kedvenc pizsamája, ami már rövid rá, azon látjuk, milyen sokat nőtt már, a nyári cipőjét már fel sem tudja venni, a múltkor előszedtem a babás fotóit, hogy lássa, milyen pici volt, most meg milyen nagylány már. Szóval inkább biztatom, és kiemelem azt, amiben már nagyoBB, nem akarom neki megmagyarázni, hogy milyen jó gyereknek lenni. Még nincs összehasonlítási alapja, csak azt látja, mi mennyi mindent csinálunk, ő meg nem tehet.

Nem tudom, ilyenekre gondoltál-e, nálunk az ilyenek mennek.

2015. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amikor pl. ő akar bánni a késsel, akkor kap egy műanyag kést és ő vágja az uborkát. Én is szoktam mondani, hogy ő már milyen nagy lett mióta megszületett, de ő még nagyobb akar lenni. A "lekicsizést" meg nem feltétlenül negatív értelemben lehet használni, pl. ha a szomszédnénivel összetalálkozunk és ő azt mondja, "de jó neked, hogy még ilyen kicsi vagy", ezt nem tudom befolyásolni.

Múltkor pl. láttunk egy 7-8 év körüli kislányt, kérdezi a lányom: anyu én ugye nagyobb vagyok ennél a lánynál. Mondom: nem, én úgy látom ő a nagyobb, ezen is teljesen kiakadt.

Fürdés előtt szokott meztelenkedni, ha ez számít.

2015. jan. 19. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
A szomszéd nénivel nem lehet mit csinálni, és ha 7-8 éveshez hasonlítja magát, én is azt mondanám, hogy még kisebb, de ha ügyesen eszik/alszik/akármi, akkor utolérheti és nagyobb lesz. Így nem töröm le és nem is hazudok neki.
2015. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik ez életkori sajátosság. :)

Szintén zenész.


Mi úgy oldjuk meg, hogy kicsi helyett alacsonyt mondunk.

Továbbá nem kicsi vagy hozzá, hanem ehez még nőnöd kell.

Ha kérdezgeti, hogy nagy-e már, mindig azt mondom, hogy sokkal nagyobb vagy mint voltál, de ennél még sokkal nagyobb is leszel.

2015. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!