Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi okozhatja a kisgyerekkori...

Mi okozhatja a kisgyerekkori fejfájást? Mással is előfordult már ilyesmi?

Figyelt kérdés
Közel 3 éves kislányom tegnap óta panaszkodik, hogy fáj a feje. Nem lehet nagyon erős, mert nem sír, de engem akkor is aggaszt. Szerdán tudom elvinni a háziorvoshoz, de addig is van valaki, akinek a gyerekének hasonló panasza volt? Mi okozta?

2015. jan. 24. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Kialvatlanság, folyadékhiány, időváltozás. Ezek okozhatják elsősorban. Ha nem gyakori és nem erős, nem kell aggódni! Nyugodtan adhatsz egy kis fájdalomcsillapítót, ha nem múlik neki. Lelki oka is lehet.
2015. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elsőn kívül még a szem romlása is okozhatja.
2015. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor is, ha összeszedett valami vírust, hőemelkedése/láza van. 4,5 éves kislányomnak akkor fáj, ha hőemelkedése van. Sőt, ami meglepett, ha hányis-hasmenéses vírus van, akkor is, ezt a doktornő mondta.
2015. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szem romlására én is gondoltam, tudom, hogy jár ilyen tünetekkel. Az is igaz, hogy keveset iszik, de ez sajnos világ életében így volt. Egyébként is sokat stresszel mostanában, fél csomó mindentől, lehet, hogy ez is közrejátszik?

Tudom, hülyeség, de én rögtön a legrosszabbra gondolok...

2015. jan. 24. 14:48
 5/5 anonim ***** válasza:

nekünk egyszer kisfiamnál volt olyan, hogy erős fejfájásra panaszkodott, és mikor már a 3. napja mondta elvittem dokihoz. Próbáltam én is több folyadékot itatni vele, nem nézett tv-t számítógépet, pihentettem, de nem múlt neki. Akkor megvizsgálata a doki elég alaposan, még ilyen egyensúlyi feladatokat is kellett csinálnia, szemét is nézte és ezer kérdést tett fel, a szeméről, a székletéről stb. Végül nem talált semmi más panaszt, így arra gyanakodtunk, hogy valószínű valami vírust bekaphatott, ami most nem a torok-garat nyálkahártyákra, hanem az agyi nyálkahártyákra ment rá. 3napig kellett a nurofent adnom neki reggel-délben-este, és így elmult neki. Utána még 2napig enyhe fejfájása volt, ahogy mondta, de végig sokat pihent, nem nézett tv-t stb. De elmult neki végül és azóta sem fájt a a feje. Szóval lehet, hogy nálatok is lehet ilyen is- mert simán támadhatnaka bacik a torok-garat nyálkahártyákon kívül máshol is.

Remélem gyorsan meggyógyultok.

Ja még annyi, hogy mondta a doki, hogyha nem múlik, akkor teremésztesen további vizsgálatok, vérvétel, ct, stb. De szerencsére nem jutottunk el mi sem idáig.

2015. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!