Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfeherjere allergias gyereke...

Tejfeherjere allergias gyerekek anyukai mivel potoljatok a napi kalciumot a gyereknek es mennyit kap belole? Kosoznom szepen.

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 17:44
1 2
 1/15 sandrachnologic ***** válasza:

Beres vitamintar gyerekeknek - kalcium d3 vitaminnal, ragotabletta

Actival junior ragotabletta, ez igy a bevitel 60%a,

Napi egy pohár kalciummal dúsított gabonatej + ügyelünk a táplálkozásra. Nehez, de megoldható, nekem 3,5 eves a fiú, nem issza mar meg a gyogytapszert.

2015. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Az én gyerekem sem a tejből kapja a kálciumot, pedig nem allergiás rá. Ez egy nagy marhaság, hogy a tejből fedezhetjük a szükséges kálciumot.
2015. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A fiam növényi tejeket ivott, a kalciummal dúsított kókusztej volt a nagy kedvenc.
2015. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszi szepen. Enyem 4 eves.

Calcimuscot szoktam neki adni, napi fel ampullat, de azt hallottam ezt nem lehet napi szinten adni hosszu tavon, mert gyomor problemat okozhat. O meg iszik tapszert, de abbol nem szed olyan sokat ossze, kb 120mg-t naponta es 600mg kellene minimum naponta.

en is adtam neki egy idoben a Berestol a kalciumot D vitaminnal. De az a gondom ezzel, hogy a D vitamin megvan a masik vitaminjaban is, igy felek tuladagolom. Az actival Juniorban is van D vitamin es ugy tudom 100% napi szinten.Jol emlekszem?

2015. jan. 24. 18:11
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2. valaszolo. Nem marhasag, a tejtermekekben sok a kalcium, legjobb a natur joghurt es ebbol is az elo floras.

De igazabol nem a kerdesre valaszoltal.

Akkor honnan kapott kalciumot, mert nem irtad?

2015. jan. 24. 18:14
 6/15 sandrachnologic ***** válasza:
Hu, nem tudom, de én a teli idoben ugy vagyok vele hogy ha mondjuk 10%ál tobb d vitamint kap nem lesz baja. 😊 én a napi bevitel kb 80%at fedezem a leírtakkal, es hat ugye az étkezés. (sok huvelyest, babot, lencsét, kolest, hajdinát, halat, stb eszünk.) nekem eleg nehez, mert a fiam a tej mellett a tojásra es a szojara ia allergiás.
2015. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hat sajnos az enyem is allergias a szojara es a tojasra is az volt sokaig, mostanaban azert tudok neki adni, de csak keveset, 1-2 db hetente.
2015. jan. 24. 18:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gasztros doki hogy kulon vitaminnal nem kell potolni neztem mint a moziban dehat o az orvos biztos ebben a tejekben amugy lehelletnyi kalciumot sem lehet talalni....
2015. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sandrachnologic ***** válasza:
Nalunk mar a "nyomokban tartalmazhat" termékek is ki vannak zárva, annyira durván reagál Max 10-30 percen belul. 😡 nagyon körülményes ez a diéta, de hat neked sem kell akkor mesélni.
2015. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nalunk a nyomokban meg elmegy. Akkor arra figyelj, hogy az actival junior-ban van szoja es a Beres Calcium D vitaminnal szinten artalmaz szojat.En az actival juniort nem is tudom neki adni hiaba van benne kalcium.
2015. jan. 24. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!