Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól hordhatom a...

Hány éves kortól hordhatom a gyereket rendszeres sportolni?

Figyelt kérdés

És milyen sportokra lehet?

Úszás, torna?

Esetleg küzdősportot is kezdhet kiskorától?



2015. jan. 30. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Engem 3-4 évesen kezdtek vinni, pont amit leírtál, úszásra és ritmikus sportgimnasztikára.

De sok ismerősöm van, akik 4-5 évesen kezdték el a focit (nem csak az oviban, hanem rendes csapatnál). Hozzátenném, vannak ismerőseim, akik 9 év körül kezdtek focizni, és abbahagyták, mert túl idősek voltak mikor elkezdték.

Küzdősportokról nem tudok nyilatkozni :/

2015. jan. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Azt nem tudom pontosan, hány éves kortól lehet, de nálunk középsőtől javasolják az óvodában.

A fiúnk 5 éves hetente 2*focizik, 2*néptáncol és 1*tornaovin van.

Szeretnénk, ha birkózna majd, oda 6 éves kortól lehet menni.

Szerintem az úszás is 4-5 éves kor körül jöhet számításba, abból gondolom, hogy ilyen korúaknak szerveznek már úszótanfolyamokat.

Szerintem a küzdősport is olyan 6-7 éves kortól mehet.

2015. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 éves kortól van "ovikarate". Ez még nem a harcművészeti oktatás, hanem játékos mozgásfejlesztés. Különböző ügyességi feladatokat csinálnak, sokat szaladnak, fogócskáznak, játszanak.

4 éves kortól van inkább a specifikus edzés.

Középső csoporttól lehet vinni őket táncolni, focira, angolra, hittanra, és karatéra. Sajnos, nálunk ill. a közelünkben nincs uszoda.

A fiamat beírattuk karatéra, de neki egyelőre soknak bizonyult az egész napos ovi, plusz a heti két edzés. Inkább úgy döntöttünk, várunk még egy kicsit, majd ha jobban megérik rá, akkor járhat. Az edző is mondta, hogy nagyon ügyes a mozgása, de ha ő nem akar járni, ne erőltessük, nem ő lenne az első kicsi, akinek ez még sok.

Ha viheted is, arra azért figyelni kell, hogy ne legyen kimerült a gyerek a sok programtól. Egy 3 évesnek még az ovi is fárasztó.

2015. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 éves kortól van az oviban karate meg néptánc. Így heti 1x alvás után karatézik a fiam. Ő iszonyatosan sokat mozog, 4 évesen elvittük korcsolya oktatásra (csak a hokisok álltak szóba 4 éves gyerekkel, focihoz 5 kellett volna). Az annyira sikeres volt, hogy több mint 1 éve hokizik, hetente többször, ovi után. Nyáron is végig volt heti 2-3 edzése. A kisebbik lány, ő 2,5 éves múlt, ovis tornára járunk vele. Ott mondták, h vagy bejön valakinek ennyi idősen, vagy nem, hát a mi lányunk az, akinek igen, egyszerűen vigyorogva repked és csinálja.

Szerintem küzdősport 4-5 évesen, úszni meg már 3 éves kortól viheted. A szomszéd kisfiú 6 évesen kezdett teniszezni. Szerintem bármi jó, ami tetszik a gyereknek és amíg vigyorogva csinálja.

2015. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkeppen uszassal kell kezdeni, 4-5 eves kortol kezdve mar lehet vinni tanfolyamra hogy megtanuljon.


Kuzdosportban 6-7 eves kortol mehet a judo, karate 10 eves kortol, thaibox 12-14 eves kortol.


En szemely szerint soha nem kinoznam a gyerekem versenysporttal. Csak azt csinalja amihez kedve van, ahol jol erzi magat.

2015. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fiam 3 éves korától jár úszni, majd 5 éves korától focizik is egy csapatnál, heti kétszer.
2015. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Karatézni jár 5 éves kora óta... de 1 év azzal telt el, hogy hozzászokjon, beilleszkedjen az edzésekbe és képes legyen figyelni. Szóval mire iskolás lett, azóta edz rendszeresen :)

szereti, mindene a versenyzés, így voltunk már 2 versenyen :)

a többi sportról nem tudok nyilatkozni.

2015. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg 5 eves a kisfiam.

Nagyon koran jartunk mar babauszasra. Ez arra volt jo, hogy megszerette a vizet es letudott merulni meg visszatartani a lelegzetet. 3 eves volt amikor en mar nem mehettem be vele a medencebe es ekkortol tanult uszni. 4 eves kora ota uszik rendesen (pontosabban atussza a medencet hason, haton...) Mi heti 3-szor jarunk 40 percet.


Szombaton delelott focizni jar. Az iskolaba ahova jar van foci klub. Ide szeptembertol jar es nagyon szereti.

2015. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk az oviban csak középsösöknek van külön foglalkozások lányom jár tartásjavito tornára helyben az oviban ,és korcsolyázni fog mostantol járni .mind kettö tetszik neki .
2015. jan. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!