Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedülálló szülő mindenképpen...

Egyedülálló szülő mindenképpen megkapja a rendszeres gyermekvédelmi támogatást?

Figyelt kérdés
most fog lejárni a támogatásom a két kislányomra, tavaly még nem volt bejelentett munkahelyem, de most már van. Így is meg fogom kapni?
2014. jún. 1. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Megkapod, ha a meghatározott 1 főre jutó jövedelemhatár alá estek.
2014. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem feltétlenül.Ha jól nézem 39900Ft a határ. Tehát ha 119700Ft-nál több a fizetésed családi, adókedvezmény gyerektartás összesen már nem is jár.
2014. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha az egy főre jutó nettó jövedelem 39.900 Ft alatt van, akkor igen. De beletartozik a gyerektartás is pl.
2014. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem. Az egyedulallosag nem számít, csak az egy főre jutó jovedelem.
2014. jún. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó, rosszul tudod. Mivel egyedülálló szülő esetén lecsó abba az egy főre jutó jövedelem határ, aminek meg kell felelni. Tudom, mert éppen most voltam bent megkérdezni, hogy hogy működik.
2014. jún. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mi az a "lecsó abba", utolso?

Nem számít, hogy egyedulallo, csak a jovedelem határt nézik.

2014. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem kapja meg automatikusan, csak azért, mert egyedülálló.

Ez biztos.


Én is egyedülálló édesanya vagyok, de nagyon jól keresek, így semmiféle ilyen támogatás nem jár. Az egyetlen az, hogy a családi pótlék havi 1.500 Ft-tal magasabb a normál 12.200 Ft-os összegnél, vagyis 13.700 Ft.


Természetesen egy főre jutó nettó jövedelmet néznek, ugyanúgy, mint más rászorultsági alapon járó szociális ellátásnál. Mivel ezt a települési önkormányzattól lehetigényelni és az szabályozza, így a lakóhelyed szerinti helyi rendeletben kellene megnézned a pontos jövedelemhatárokat, mert településenként ez változhat


(nagy általánosságban a nettó 40 eFt/fő jövedelem alattiakat támogatják, de mint mondtam, vannak különbségek).


Szerintem jó így ez a rendszer- hiszen ha dolgozol, főleg, ha jól keresel, akkor már nem lesz feltétlenül szükséged az ellátásra.

(annyit még megjegyeznék, hogy az apától esetlegesen kapott tartásdíjat is számold bele az egy főre jutóba!)


Minden jót.

2014. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A gyerektartást letagadtam, beírta, hogy apuka hollétéről nem tudok, de még így is 161 ft az össz bevételem( fizu, csp, gyes)Adósság kezelés alatt is állok az önkormányzatnál.
2014. jún. 2. 12:26
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor így egyértelmű, hogy nem jár neked.
2014. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Letagadtad???


Hát gratulálok a hozzáálláshoz.

"Szuper", hogy így állsz hozzá a segélyek igényléséhez és mindezt a normálisan dolgozó "kisebbség" adójából, így az én adóból is finanszírozzuk majd számodra (illetve jelenleg is az adósságaidat is vagy azt ezt könnyítő szolgáltatásét...)


A gyermektartással együtt legalább 60-65 eFt/fő a családodban az egy főre jutó jövedelem- nagyon remélem, hogy a hazugság miatt nem kapsz több támogatást.


Üdv: az egy gyermekes egyedülálló anya (aki NEM kér segélyt és NEM hazudozik)

2014. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!