Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesen egy hetes ottalvós...

6 évesen egy hetes ottalvós tábor?

Figyelt kérdés
A lányom most töltötte a 6-ot. Szeptemberben iskolába megy. Zenét tanul. A tanárai minden évben szerveznek tábort. Tavaly voltunk mi is. Többnyire családok vettek részt rajta. Ovis gyerekek kivétel nélkül szülőkkel jöttek. Idén is mennénk. Viszont szóba került, hogy az egyik csoporttársa már szülő nélkül megy. A lányom erre azt mondta, hogy nekem sem kell ám ott lennem, ő kipróbálná, milyen egyedül. A tanára szerint idén lesznek korabeliek szülő nélkül. A lányom várja a lámpaoltás utáni sutyorgásokat, a titkos játékokat a társaival, meg ilyesmiket. Megbízható, felelősségteljes gyerek. Csak hát nagyon anyás, és sok tekintetben önállótlan még. Tartok tőle, hogy mégse élvezné annyira. Nem tudja még felmérni, mennyi idő egy hét szülő nélkül. Soha, még a nagyszülőkkel sem töltött ennyi időt nélkülem. Ismerős tanárok és gyerekek vennék körül, de mégis... Ti elengednétek egyedül, vagy mennétek vele?
2015. jan. 30. 23:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Majd kérdezősködöm akkor a szülők közt, hátha van a jelentkezők közt, aki ugyanebben a cipőben jár.
2015. jan. 30. 23:53
 12/17 anonim ***** válasza:

Én 8 évesen voltam először táborban és egyedül, én nagyon jól elvoltam viszont az osztálytársaim sokat sírtak mert hiányzott nekik a szüleik.


Viszont nagyobbként is voltam olyanba ahol voltak 5-6-7 évesek nagyon jól elvoltak, nem hiányolták a szüleiket. Naponta telefonáltak velük és ennyi elég volt nekik.


Mivel írod h anyás, meg ennyit nem is volt távol tőled én is összeállnék másik szülővel, biztos van olyan aki benne van h a gyereke a többivel alidjon és ne vele. Ha nem lenne akkor szépen elmagyaráznám h ezért és ezért csak úgy tudunk menni ha együtt alszunk de napközbe meg csinál amit szeretne, sztem egy 6 évesnek el lehet magyarázni.

2015. jan. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem is van most ilyen dilemmám. A lányom szeretne menni az ovis táborba, egy hetes (6 éjszaka).

Ő még soha nem aludt még a mamánál se. Ráadásul velünk alszik. Mondtam neki, hogy mehet, de ott egyedüül fekszik az ágyban és csak telefonon beszélhetünk, de így is akar menni, nem tudom, felméri-e, mennyi idő az az egy hét.

Az óvónénikben bízom, ilyen szempontból elengedném. 4-5 éves gyerekek is szoktak menni, az enyém meg 6,5 lesz nyáron. Általában 40 gyerek van a táborban és kb 16 felnőtt.

És mindig mindig nagyon nagyon jók állítólag ezek a táborok és nem szokott gond lenni a gyerekekkel.

De még gondolkodom, és kikérem az óvónéni véleményét.

2015. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

1-2 éjszakára talán elengedném, de a 6 az nagyon sok, szerintem ő még kicsi hozzá, akármennyire is menni akar. Ő gyerek még, nem tud elvonatkoztatni a jótól és átgondolni, hogy mivel jár.

Nem vagyok egy állandóan a gyerekén csüngő szülő, de egy óvodás gyereknek szerintem sok lenne a 6 éjszaka a szülei/szerettei nélkül egy vadidegen helyen.

A szeretteit arra írtam, hogy pl. nagyszülőknél jobban elvannak.

2015. jan. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Na akkor én leszek a bátor szülő anno a lányom 6,5 évesen kezdte a sulit az első erdei iskola oktober közepén volt . Náluk nincs lehetőség h szülő is menjen ! Igy egydül ment ! Nagyon élvezte imádta. Innentől kezdve az összes erdei iskolába biciklis és Balatoni nyári táborba ment.vezetékes telefon mindegyik helyen van ( térerő ritkán) ha volt valami akkor hivtak - volna :-). A fiam rá 3 évvel ugyan igy ment . Az elmúlt 7 évben nem történt semmi komoly dolog egyik táborban sem, rendes tanári felügyelet van, a házakban (balatoni sátortáborban) mindig úgy vannak beosztva h legyen kicsi és nagy is, a nagyok "felügyelnek" a kicsikre :-) szal én elengedtem őket
2015. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Végre valaki :)
2015. jan. 31. 10:36
 17/17 anonim ***** válasza:
1 vagyok, én a fokozatosságban hiszek és érezze a biztos hátteret. Nem is merném egyedül elengedni, lehet csak az én lelkemnek lenne fontos de úgy érzem még neki is....
2015. febr. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!