Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem sosem akar reggelit...

2 évesem sosem akar reggelit enni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem hajlandó reggelizni. Csak kakaót inni. Hiába próbálok kakaó helyett mást adni neki, azt le sem nyeli.

sokat próbálkoztam.


Mit csináljak?


Egyébként jó evő, csak ez a fránya reggeli nem tetszik neki.


2015. febr. 2. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ha reggel fölkel rögtön kínálod reggelivel? Mert nálunk is így volt és nem volt hajlandó reggelizni eltelt 1-2 óra akkor kínáltam és csak úgy volt hajlandó enni. Nálunk a családba ha fölkelünk nem tudunk rögtön enni csak később esik jól.
2015. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem 2 évesen eléggé ösztönösek a gyerekek, azt csinálják, ami nekik jó.


én szerintem igyon kakaót, de kérdezgesd, kínálgasd napközben étellel - banán, keksz. ha éhes, úgyis kér.

én pl. most 9-től fél 10-ig kanalanként etettem a gyereket,nézi a tv-t, én meg néha adok neki 1-1 kanállal a zabpelyhes-banános reggelijéből.

én sose csináltam ügyet az evésből, elfogadom, figyelem a jelzéseit. most 21 hós, és makkegészséges, jóformájú gyerek :)

2015. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez miért baj? Az én 2,5 évesem sem eszik a reggeli tejitalon kívül mást, ráadásul ő napközben is alig eszik pár falatot. Tudom, hogy a nagykönyv szerint kellene mást is ennie, de én a legtöbb ismerősömtől úgy hallom, hogy még óvodás korban is csak egy pohár tejet/kakaót isznak otthon a gyerekeik és úgy mennek bölcsibe/oviba. Adj neki később szilárd ételt, vagy ha bölcsis, akkor majd ott eszik.
2015. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Enyém se szeretett reggelizni 2 évesen, aztán kicsit jobb lett, most 2 és 3/4, de még így is sokszor max egy körtét majszol el. Egyébként én se nagyon kívánom reggelente a kaját, szóval megértem. Szerintem hagyd, kínáld meg, aztán ha nem, hát nem. Enyémnek hétvégente azért a palacsinta vagy gofri reggel is mindig csúszik ;)
2015. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kötelező? NEM! Hát, akkor?!
2015. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!