Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Joghurt készítő gépet használ...

Joghurt készítő gépet használ közületek valaki? Szeretik a gyerekeitek az ebben készített joghurtot?

Figyelt kérdés
Lehet ezekben a gépekben kefírt, tejfölt is készíteni vagy csak joghurtot?
2015. febr. 6. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen gép? Eszembe nem jutott volna:-)

Én gép nélkül készítem a joghurtot, tejfölt, nagyon egyszerű eljárás, és nagyon szeretik a gyerekek.

Ha érdekel, leírom, hogy kell, bár ha már megvan a géped, akkor mindegy.

2015. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Off: 2-es engem érdekel, nekem leírod?
2015. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké:-)


A lényeg, hogy kezeletlen tehéntejet kell venni. Ez sok nagyáruházban automatákban kapható.

Fel kell forralni a tejet, majd hagyni visszahűlni kb. 60 fokosra. Ha nincs hőmérő, ez az a hőfok, amikor már bele tudod dugni az ujjadat, de sürgősen ki is veszed:-)


Utána kb 6-7 dl tejhez hozzákeversz egy doboz élőflórás joghurtot. A legolcsóbbal is működik. A lényeg, hogy nagyobb befőttesüvegbe kell tenni, vagy zárható fémedénybe. A műanyag tönkreteszi. a legjobb a befőttesüveg.


Utána jöhet a dunszt. Én először becsavarom törölközőbe, és úgy dugom be mondjuk paplanok közé, de remek megoldás egy csomó törölköző, és úgy hűtőtáskába, mert az jól szigetel. Az a lényeg, hogy nagyon lassan hűljön ki.


Nem kell neki egészen 24 óra, és kész a joghurt. Persze lesz egy csomó savó is, azt le kell szűrni. Textilpelenkába kell önteni és időt hagyni neki, amíg lecsöpög. Nyomkodni nem szabad, mert átmegy az anyagon a joghurt is.


Én mézzel és összeturmixolt gyümölccsel ízesíteni is szoktam. A tejföl meg ugyanez, csak tejfölt kell belerakni a tejbe, és szűrésnél vigyázni, ne törjön össze.


Próbáljátok ki! Megcsinálni egyszerűbb, mint elolvasni:-)

2015. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni 😊.
2015. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sandrachnologic ***** válasza:
En is házilag keszitem, fel ora meló van vele. Veszek egy liter tejet es egy elofloras joghurtot. A tejet felforralom es addig hutom, amig meleg de mar nem égetően. Akkor belerakom a joghurtot, jol elkeverem. A sutot elomelegitem 50 fokra es beteszem a lábast fedovel. 3-4 óránként ujramelegitem 50 fokra a sutot, kb annyi idő mire kihulik. Reggelre kesz. Ekkor tetrapeluson at lecsöpögtetem, ami lecsopog az a savo. A savobol kenyeret készítünk. A joghurt pedig 6-7 dl. 😊
2015. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én használom a gépet, jó a benne készült joghurt, a ksfiam is szereti.

Több féle recept van, lehet savanyúbbra vagy édeskésre, keményebbre-hígabbra készíteni. Tejfölt még nem próbáltam, de nem kizárt hogy lehet azt is :)

2015. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha szereted a házi tejföl, házi túró ízét, akkor vegyél.

E nem tudom megenni, nekem olyan tehén íze van :D

Vagyis van egy jellegzetes utóíze

2015. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A házi joghurtnak nincs mellékíze.
2015. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én használtam de tul sokáig tartot 6 db 1-1,5dl joghurt megcsinálása .
2015. febr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

ez a joghurt készitő gép

2015. febr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!