Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Horkolás megnagyobbodott...

Horkolás megnagyobbodott torokmandula miatt 2,5 évesnél, ki kellene vetetni?

Figyelt kérdés
Kislányom egy ideje horkol, elvittem fül-orr gégészetre, ott azt mondta a doki, hogy olyan nagyok a torokmandulái, hogy majdnem összeérnek, ki kellene vetetni. Figyeljem hogy veszi a levegőt, mert ha kimarad a légzése, felhorkan, akkor az agy nem kap oxigént és ez káros. Akkor sürgős a műtét, ha nincs ilyen, akkor nem olyan sürgős. Amúgy nem torokfájós, sose volt vele gondja, náthás is kb. 4-5ször volt eddig, nem vetetném ki, ha nem muszáj. De én hogy állapítsam meg vesz-e rendesen levegőt, vagy csak horkol? Vélemények? Mit tegyek, vigyem el magándokihoz is? Amúgy nem horkol mindig, csak ha háton fekszik épp és általában úgy alszik el.

2015. febr. 9. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert 2,5 év alatt még nem volt torokgyulladása, később még bőven lehet, sőt. Az ilyen jellegű vírusok kisgyermekekben tünetmentesen folynak le, de 13-14 éves korban vagy később már igen súlyosak lehetnek. Ha annyira összeérnek a mandulái, hogy horkol, akkor az már elég komoly. Egy asztma, allergia vagy mandulagyulladás már elég az elzáródáshoz. Ha gondolod, vidd el magándokihoz, de én kivetetném... jobb megelőzni a bajt.
2015. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fiamnál is pont ez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy ő gyakran náthás.

Nekünk is azt mondta a doki (magán), hogy ha horkant, illetve légzés kimaradás lesz, akkor ki kell venni a manduláját.

Fiamnál a salvus vízes hidegpára sokat segített a horkoláson. (csak takarítani ne kellene ennyit utánna:) )

2015. febr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, pont két és fél évesen. Lányom egyik náthából a másikba esett, neki állítólag az orrmandulája volt nagyobb. Szeptemberben kezdte a horkolást, neki volt légzéskimaradása is, azaz kb. 8 mp-ig nem vett levegőt (éjszaka csak), aztán egy hirtelen nagy légvétel. Hol jobb volt, hol rosszabb. Mondjuk nekünk azt mondta az orvos, hogy ennyitől nem lesz oxigénhiányos, bár nyilván nem jó állapot és kezelendő. Na most jön az a rész, ami miatt le leszek pontozva... Szóval elvittem homeopátiával foglalkozó gyerekorvoshoz, adott neki alkati szert, meg erre is valami külön, két hét alatt megoldódott a több hónapos probléma, lekopogom, azóta sem tért vissza (6 éves már).
2015. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!