Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért eszik újból pépeset?

Miért eszik újból pépeset?

Figyelt kérdés
Van egy 18 hónapos kisfiam. Már régóta darabos ételt evett minden étkezésre. Kivéve uzsi, akkor pudingfélét szokott kapni. Későn jöttek a fogai. 8 hónaposan alul az első kettő és most 17 hónaposan jött neki még 4 foga kb 3 hét alatt. Mikor ezek jöttek még mindig megette a darabost. Még mikor csak 2 foga volt, akkor is megette még a marhapörköltet is. Pedig ugye az keményebb hús, mint pl. a csirkecomb. A pempőseket már jó ideje nem fogadta. Hiába nem volt foga, már nem kellett neki más, csak a darabos. A pépeket köpte ki. Aztán kb 1 hete, szinte egyik napról a másikra nem volt hajlandó darabosat enni, köpte ki. Most ott tartunk, hogy reggelire eszik kenyeret vajjal szalámival, kis katonákat, de nem annyit, mint szokott, most kevesebbet. A többi étkezésre meg pépeset, csak úgy falja. Az imádott csirkecombját lecserélte a nem rég még utált pempős kajákra. Nem értem. Lehet, hogy mikor jöttek a fogai párszor ráharaphatott és fájhatott neki és rossz emléke van? Vagy mi történhetett? 2 napja próbáltam neki ismét puha csirkecombot, de köpte ki rögtön. Aztán lepépesítettem krumplival és percek alatt megette. A foga lehet vagy mi? Újra taníthatom meg majd darabosat enni? Nem beteg, étvágya jó, bármilyen íz ízlik neki, de most csak pempősen! Nagyon jó evő volt, most is az. Múltkor nagy üveges kaját adtam neki, majdnem kettőt megevett egyszerre, de csak pépesen. Most arra gondoltam, hogy adom neki a pépeket, amíg kéri, ha újból megunja akkor próbálkozok a darabossal. Persze közben néha megpróbálok neki most is majd darabosat adni. Más is volt így? Vagy mit csináljak?
2015. febr. 11. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez csak hiszti. Ha hagyod, akkor még jobban fog válogatni. 18 hónaposan már azt egye, amit ti. Ha nem kell neki, akkor menjen el az asztaltól és a következő kajáig ne kapjon semmit. Ha kimarad 1-2 étkezés, az sem baj. Ha éhes lesz, akkor eszik majd rendesen.
2015. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem most 15 hós a lányom, eddig még nem ette meg a darabos ételt.. Pedig 14 foga van, ebből 4 rágó. Eszik kenyeret, sajtot. Sajtos tallért . Mindent de főétkezesek csak pépes... Mosta volt a védőnő l azt mondta nem gond, ha külön eszik falatkákat, de amugy csak pépes et. Annyit eszik a ennyit kell. Csak nem darabosat . ( a mi ételeinket abszolút nem fogadja el, meg sem kóstolja ) :/ a védőnőm azt mondta nem baj. Majd megérik rá, nem láttunk még olyan felnőttet aki csak lpépeset evett volna :)

Ha azt akar enni, adj neki azt, szerintem amikor jött a foga fájt neki ahogy rágott. És jol esik neki hogy csak nyelni kell :) próbálkozz 2-3 naponta adj neki darabosat majd elmúlik :)

2015. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az első pár sort olvastam.

Most ne rontsd el!!!!

Tapasztalat!!!!!!!!!!!!!!!

2 évesemet most szoktatom erőszakkal vissza a normális kajára, mert engedtem neki és pépeset ehetett.

Először ő is simán megevett minden darabosat, aztán egyszer csak nem. Én meg engedtem neki. Na, utána ha nem főztem külön neki pépeket, nem evett. Szívás volt.

2015. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Második és harmadik válaszolónak köszönöm a választ! Ezek normális válaszok voltak. Kedves harmadik! Ettől tartok én is, de egyenlőre úgy vagyok vele, hogy inkább egyen pépeset, minthogy semmit se. Az első válaszoló.... hát nem fogom a gyerekemet elküldeni az asztaltól,az ennivalótól. Ez biztos. Éhes, mert pépeset eszik sokat akkor, hogy küldhetném el az ételtől? Nyalja a száját ha már meglátja, akkor küldjem el? Én nem tudom azt csinálni, hogy már pedig ezt eszed amit eléd rakok....
2015. febr. 11. 16:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és ette, amit mi. Eddig.
2015. febr. 11. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!