Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha két hét alatt nem lett...

Ha két hét alatt nem lett szobatiszta a gyerek akkor ti újból adnátok pelust és később megpróbálnátok megint?

Figyelt kérdés
Hol sikerül időben szólnia hol nem... De szerintem jobb így pelus nélkül ebben a melegben, aztán majd megérik. csak ameleg miatt kezdtük el. 2 éves fiú
2013. júl. 7. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A szobatisztaságot nem lehet időhöz kötni. Az egy hosszabb folyamat. Természetesen a nyár a legjobb időpont rá.Bizony, ilyenkor sokkal jobban kell figyelni a kisgyerekre.
2013. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
attól függ,hogy ebben a kéthétben egyáltalán semmi eredményt nem sikerült-e elérni. ha nem,akkor én nem erőltetném.
2013. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már néha sikerül neki idöben szólni, akkor ne add vissza rá a pelenkát. Most elég meleg van, nem fázik meg, ha néha történik baleset. Viszont ha visszaadod rá, akkor akár évekig is lemondhatsz arról, hogy szobatiszta lesz.
2013. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell érnie a szobatisztaságra. 3 éves koráig ráér, éjjelre 5 éves koráig. Kisfiam 2,5 éves volt amikor próbálkoztam vele nyáron. De csak úgy, hogy itthon nem volt rajta pelus, de egyáltalán nem érdekelte a dolog. Bepisilt/kakilt a gatyóba akkor szólt, és mentem takarítani és öltöztetni. Ha elmentünk valahova akkor adtam rá pelust. Majd 33 hónaposan szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re, onnantól nem kellett nappalra pelus, a délutáni alváshoz is letudtam róla venni a kezdettől 2 hétre. Rá 2 hónapra éjjelre sem kellett pelus. Úgyhogy én azt mondom, hogy nem szabad erőltetni, tudják ők, várd ki, de te tudod. Otthon nyugodtan lehet pelus nélkül, ha meg elmentek valahova akkor add rá a pelust. Ne stresszeld a gyerkőcödet a dologgal, ha ő még nem akarja.
2013. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt lehet látni náluk, hogy mikor érnek meg. Télen elkezdtem szoktatni a lányomat de akkor még nem hatotta meg a dolog. Néha sikerült néha nem. Nem is akarta hogy pelus nélkül legyen. Tudta mi a bili meg mire jó de nem akarta. Majd jött a jó idő és egyik napról a másikra jött, hogy akkor most már csak a bili. Mondta, hogy neki nem kell a pelus és tényleg szólt mindig. Persze egy két baleset volt de 3 nap után már az sem.

Ha azt látod rajta, hogy érdekli és szeretné ha sikerülne neki akkor érdemes, de lehet hogy visszaadod és egy hónap múlva Ő szól hogy most már nem kell :D Sok sikert

2013. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam májusban lett 2 éves, mi is megpróbáltuk már, de látom, hogy még éretlen a dologra, én csak jövő nyáron próbálom újra. Sok anyuka szereti elkapkodni ezt a szobatisztaságot. Ha megérett rá, szerintem egy hét alatt mennie kell. A bátyja 4 éves, ő is csak 3 évesen lett szobatiszta, pedig próbáltam nála is 2 évesen. És utánozza a kicsi a bátyust, ő is ráül rendszeresen a WC-re, de nem csinál semmit. Azt mondja pisilt, és már le is száll róla, pedig nem történt semmi.

Persze attól még lehet pelus nélkül a melegben, sőt próbálkozhatsz augusztusban is újra, de ne keseredj el, ha nem sikerül, csak jövőre:)

2013. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nem adom rá a pelust vissza, néha szól néha nem, bár mivel még beszélni nem beszél így még jobban oda kell figyelnem. ha olyan helyre megyünk akkor van rajta pelus, de eddig általában a tiszta pelust vettem le, már buszoztunk is vonatoztunk is baleset nélkül :) persze ez nem jelent semmit, de meleg van, így legalább nem melegíti még az is. mégegyszer köszönöm mindenkinek.
2013. júl. 8. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!