Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, akiknek...

Kisgyerekes anyukák, akiknek két 5 éven aluli gyereke van, ha újra dönthetnétek a korkülönbségről, ugyanígy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy nem bántátok-e meg, hogy kis korkülönbséggel vállaltatok gyereket? Néhány helyen azt olvasom, hogy könnyebb, mert eljátszanak együtt, de sokan írják, hogy nagyon nehéz két kisgyerekkel, mert rengeteg energia kell hozzájuk. Bevallom, én arra is kíváncsi leszek, hogy egyet hogyan bírunk majd.

2015. febr. 16. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekem van, két-két év korkülönbséggel. Egyiküket sem kényeztettem el, és nem is volt velük nagyon nehéz.Eljátszottak szépen egymással is. Sokszor a nagyok gardírozták a kicsiket. Nekünk csak rájuk kellet figyelni játék közben.
2015. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 lányom van, a legidősebb 5 éves, a legkisebb másfél. Én nem bántam meg a kis korkülönbséget. vannak nehezebb időszakok, de ha egészében nézem jó kis csapatot alkotnak a gyerekek. Nagy előnye, hogy hellyel- közzel azonos az érdeklődésük, így könnyű programot csinálni, kézműveskedni, társasozni, mesét olvasni, vagy "csak" játszani.

Energia tényleg kell hozzájuk, de én inkább az előnyöket élvezem. A többit megszépíti az idő. :)

2015. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
25 hós a fiam, 5 hós a lányom. Hááááááááááát... Az első 3 hónap nagyon durva volt. A pici hasfájós volt, éjszaka sokat kelt. A nagy 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát szerencsére, úh csak egyhez kell kelni. Most már könnyebb, hogy a pici elnézelődik , de vannak még durva napok.
2015. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ketten vannak, 5 es majdnem 3 evesek. Az eleje necces volt, most mar hajlandoak egyutt is jatszani, egyre konnyebb. Fiu-lany paros.
2015. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

adott estben 4-5 év nem kicsi korkülönbség

:-)

nekem majdnem 3 év és ez volt a tökéletes :-)

2015. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én újra ugyanígy csinálnám. Rengeteget veszekszenek, de nagyon szeretik egymást és sokszor, sokáig eljátszanak együtt.
2015. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 év van a gyerekeim között. Szerintem újra így csinálnám. Nyilván gyerekfüggő is, de nálunk szinte ósszenőnek észrevétlenül. 2 éves a kicsi, és ha mindketten itthon vannak, akkor legtóbbszór együtt játszanak.
2015. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4 éves a lányom és még van két kisebb tesója, és örülök, hogy így lett, a szülőnek nehezebb, de a gyereknek jobb, hogy van korabeli játszótársa
2015. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

23 hónap van a kislányom (8) és a kisfiam (6) között. Az eleje sem volt vészes, a nagy imádta a kicsit, most meg, hát el nem cserélném semmiért: nagyon jó testvérek, jókat játszanak együtt, igazi társai és bizalmasai egymásnak. Most várjuk a harmadikat, és őszintén szólva pont egyik nap, mikor az udvarról hallottam a "nagyok" kacagását, az jutott eszembe, milyen kár, hogy ő ebből ki fog maradni. Már most oda vannak érte, de ő már nem tud majd úgy belenőni a játékaikba, mint a "nagyok", akik 23 hónap korkülönbséget szinte elhagyva összenőttek. Vagy talán mégis. :)


Szóval én a kis korkülönbségre szavazok. A testvérség semmivel sem pótolható ajándék!

2015. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor 4éves volt a nagyfiam, már két kistesója volt. :) Kis korkülönbséget terveztünk és másodjára is így csinálnám. Kétségtelen, hogy vannak nehéz napok, de alapjában véve nagyon összenőttek már. NÁlunk 24-20hó a különbség a gyerekek között.
2015. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!