Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erre a kérdésre hogyan válaszo...

Erre a kérdésre hogyan válaszolnátok, vagy válaszoltatok 4 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
4 éves a kislányom és most várjuk a kistestvért (21 hetes vagyok).A kislányom tegnap megkérdezte,hogy 'Hogy fog kibújni a baba?' Eddig nem kérdezett semmi ilyesmit és hirtelen csak annyit tudtam neki mondani,hogy majd a doktorbácsi kiszedi. Na de hogyan?, kérdezte. Mit szoktak ilyenkor erre az anyukák mondani? Ráadásul a kislányom császáros volt, valószínű most is az lesz. Azt azért mégsem mondhatom neki, hogy majd felvágják anya hasàt. De a másik verzió is elég kényes. Ötletek?
2015. febr. 17. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt elmondanám, ő hogyan született, pici vágás, vagy valami hasonlót. Valamint azt, hogy valószínűleg a testvér is így születik majd.
2015. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Ajánlom a Sehány éves kislány című könyvecskét, szép kis rajzokkal.
2015. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is a sehány éves kislány volt a nyerő!


Én kihagynám egyelőre a császáros részt.

2015. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
99%

A szülőcsatornán keresztül. Ha és amennyiben megkérdezi (az enyém sokáig nem kérdezte), hogy az hol van, elmondom, hogy a pisilő és a kakiló nyílás között egy direkt erre a célra szolgáló kijárat Anya pocakjából, ami csak lányoknak van, fiúknak nincs.

Ha valami nem működik tökéletesen, akkor pedig az orvos nagyon óvatosan kiveszi a kisbabát Anya hasán kersztül, ahol egy pici sebet ejt, ami későbbmagától össze fog forrni.


Én amondó vagyok, igenis az igazságot kell mondani a gyereknek IS! Azt hiszed, nem vágja le, ha mellébeszélsz? :) Ez bizalom kérdése. Ha kérdez, őszintén válaszolok. Persze igyekszem vidáman és úgy, hogy ne ijedjen meg. Ha ilyen kényes témáról van szó, több napig vagy hétg is tesz fel újabb és újabb kérdéseket, aztán lapoz.

Esetleg egy emberi testről szóló könyv jól jöhet. Könyvtárakban mindig vannak bent jó ismeretterjesztő könyvek.

2015. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy a császár jobban megdöbbenti, mint a spontán szülés. Legalábbis nálunk a baráti körben a kislány a császáron átsiklott, de a spontán szülést nem igazán tudta hová tenni, rémisztőbb volt neki. 5 éves volt akkor.
2015. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Elmeséltem, hogy a legtöbb anyuka úgy szüli meg a babáját, hogy a két lába között van egy kis luk, az mellett, ahonnan a pisi jön, és onnan bújik ki a baba.

Nem kell ezt túlspilázni. 4 évesen bőven megérti és ennyi elég is neki.

Én császárral szültem mindkettőt, úgyhogy mondtam, hogy ugyanúgy, ahogy őt is: a doktorbácsi vág egy pici rést a hasamon és azon veszi ki. A heget is mutattam neki. 3,5 éves volt ekkor.

2015. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Előző vagyok.

Ez kimaradt nekem: " Azt azért mégsem mondhatom neki, hogy majd felvágják anya hasàt. De a másik verzió is elég kényes."

b+, ennyire prűd nem lehetsz.

2015. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam a fiamnak, amit a 6-os. Meg is elégedett a válasszal.
2015. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is császárosak. Igaz, még nem volt 4 éves, de úgy magyaráztam, hogy amikor a baba már megnő odabent, és szeretne kibújni, a doktor bácsi kiveszi a hasamból. Megmutattam neki a régi hegvonalat (csak egy halvány vonalka volt) Mondtam, hogy ez volt az "ajtó", amit utána letapsztott a doktorbácsi, hogy ne fájjon és meggyógyuljon. Tökéletesen elégedett volt a válasszal, hisz látta a helyét ahol kibújt. Sima szülést nem tudom, hogy vázolnám, őszinteség híve vagyok, persze csak a szintjükön, de valahogy mégis kényes téma nekem.
2015. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt azért mégsem mondhatom neki, hogy majd felvágják anya hasàt. De a másik verzió is elég kényes. Ötletek?"


Miért nem mondhatod? Nem hülye, csak gyerek!

Ő ezt nem érzi cikinek, a te reakciód miatt fogja majd szégyenlendő, tabu dologként kezelni, pedig teljesen normális, hogy érdeklődik!

Az életben vannak dolgok, amik úgy történnek ahogy. Nem kell neki véres sztorit mesélni, de attól még nyugodtan elmondhatod, hogy honnan jön ki.

4 éves nyilván van már fogalma arról, hogy ő lány és a lányoknak nunijuk (vagy ahogy nevezitek) van, a fiúknak meg fütyijük.

Ha nem te mondod el, majd az ovistársak megteszik helyetted...

2015. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!