Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom megkérdezte...

5 éves kislányom megkérdezte hogy került a pocakomba a kistesó. Ti mit válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Egyenlőre még eltereltem, azt mondtam neki hogy reggel megbeszéljük, de úgysem tudok kibújni a válasz alól, ti mit mondanátok?
2014. dec. 3. 10:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Én azt mondtam a húgomnak (6 éves), amikor kismama voltam, hogy azok a picike kis magocskák, amiből a kisbaba lesz, már eleve ott vannak minden kislány/nagylány pocakjában. És amikor elérkezik az ideje, és apu és anyu is igazén szeretnék, akkor kisbaba lesz belőle.

nálunk kínosabb kérdés volt, amikor azt kérdezte, hol bújik ki. én meg erre nem tudtam még válaszolni, csak tereltem :) erre ötlet valakinek?

2014. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Mit kell ezen terelni. Az anyuka punciján bújik ki. Én a 3 évesemnek is ezt mondtam, mikor a tesót vártuk.
2014. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

5éves gyerek már nagyon okos, és azt mondtam hogy anya és apa ölelkeznek ,szeretik egymást, anya hasában találkozik anya sejtecskéje és apáé is és abból lesz a kisbaba.

[link]

2014. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Én nem érzem úgy, hogy egy ekkora gyerek lelkileg fel lenne készülve arra, hogy a kész tényeket szárazon elmondjam neki. Szerintem ijesztően hangzik, mert nyilván tudja hogy például neki is milyen pici puncija van és azon hogy fér ki egy baba...? De ez az én véleményem, nyilván mindenki úgy csinálja és mondja el a gyereknek ahogy akarja a kibújást.

1. voltam

2014. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Nézzétek meg az egyszervolt holnem volt volt egyszer az élet meséből a születéssel kapcsolatos részt. Tök jó. https://www.youtube.com/watch?v=eTREvnr428E
2014. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
De mi értelme hazudozni. Nem azt mondtam hogy a puncidon és kész. Nyilván elmagyaráztam, hogy a nők teste arra lett kitalálva hogy életet adjon egy kisbabának. Mire felnő és anyuka lesz, úgy alakul át a teste, hogy a kisbaba ki tudjon bújni.
2014. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
A hazudozást és a téma terelését nem nevezném ugyanannak.
2014. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
Ok, akkor írd már le hogy tereled, úgy hogy érdemben válaszolsz is a gyereknek?
2014. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom miért esik jól kötekedni? A terelés nálam a TÉMA ELTERELÉSE. nem tudom mit nem lehet ezen érteni? például hogy majd megbeszéljük máskor, vagy menjünk inkább kirakózni, vagy majd ezt inkább anya fogja neked elmondani. részemről téma lezárva, nem vagyok kíváncsi a beszólásodra.
2014. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Én is szinte szó szerint ezt a történetet mondtam a kislányomnak nemrég, hiszen ez az igazság, csak néhány részlet maradt ki. És hogy hol jön ki a kistesó a pocakból? Én császáros voltam, és leszek is, tehát egyszerűen megmutattam a heget, ahol őt kivették. Viszont ez ijesztő egy kisgyereknek, így elmagyaráztam, hogy, ha nincs semmi probléma, akkor hol jönnek ki a babák. A szakemberek is azt ajánlják, hogy nevezzük nevén a dolgokat, hogy a gyerek tisztában legyen a testével. Annyit kérdezett még, hogy a gyomromban van-e, és nem marja-e a gyomorsav. Miután elmondtam, hogy ne aggódjon, mert a gyomrom alatt, egy biztonságos lufiszerű zsákocskában úszkál, teljesen elégedett volt a válaszokkal, semmit sem kérdezett azóta. Ajánlom: A sehány éves kislány, szerző: Marie-Claude Monchaux. Nekem a szüleim ezzel a könyvvel magyarázták el a történetet 35 éve, mikor az öcsémet vártuk. :-)
2014. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!