Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan és mikor mondjam el 5...

Hogyan és mikor mondjam el 5 éves kislányomnak, hogy az ő szeretett egyetlen dédije meghalt?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Most. Katika, tudod a dédi nagyon beteg volt és most végleg elaludt, nem ébred fel többet. Saját hited szerint mondatod tovább, hogy pl az angylok között van, vagy hogy a lelke továbbra is mellette van, stb.

Részvétem

2015. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem volt beteg, nagyon is aktív volt korát meghazudtoló módon. Szombaton beszéltek egymással telefonon és megbeszélték, hogy hamarosan itt a jó idő, dédi feltölti az elektromos 3 kerekű biciklije akksiját és mennek vele egy kört. :) Aztán hétfőn meghalt... Na ezt nehéz így elmondani, megértetni.

És azt sem tudom eldönteni, hogy "való-e" egy 5 éves gyereket elvinni temetésre, vagy jobb, ha nincs ott.

2015. febr. 17. 12:18
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Temetesre en nem vinnem.

A beteg volt részt akkor cseréld ki "elfáradt mert nagyon öreg volt"-ra, az megfelelő lesz

2015. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta. A legfontosabb, hogy ne hazudj neki semmiről, persze nem kell mindent részletekbe menően elmesélni. Ha nem volt beteg, akkor esetleg azt, hogy nagyon idős volt már.

A temetéssel kapcsolatban szerintem nem mindegy, hogy milyen a szertartás. Szerintem a hamvak zenés elmosatására még csak-csak, de egy felravatalozós dologra nem kéne elvinni, mert ijesztő lehet a számára.

Unokaöcséim a nagypapánk temetésén még kicsik voltak, nem értették mi van, a rokonság zokogott, ők meg jól elvoltak, kérdéseket tettek fel hangosan, ami frusztráló lehet a többi embernek is.

Úgyhogy szerintem még nem szükséges elvinni, később is valószínűleg kénytelen lesz szembesülni a halállal, nem muszáj ilyen hamar. De nyilván ahogy te jónak látod a dolgot.

2015. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon sokat segítettetek!
2015. febr. 17. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Részvétem. Temetésre szerintem ne vidd, inkább este, vagy másnap vidd ki a sírhoz, és gyújtsatok egy gyertyát.
2015. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

én pont azt nem mondánom amit az első írt, hogy elaludt. te a többivel maximális egyetértek, csak azt a bizonyos szót fontold meg. ha azt mondom, hogy örökre elaludt, akár a lányodban olyan félelem is kialakulhat, hogy nem akar majd lefeküdni, nem meri majd becsukni a szemét, nehogy meghaljon. szerintem jobb a felköltözött a Jézuskához vagy tudod a dédi szülei a mennyországban laknak, és nagyon hiányzott már neki ezért felköltözött hozzájuk. mi ezt mondtuk neki. teljesen tisztában van a halállal mint olyan, ő úgy gondolja, hogy ha már fönt unatkozunk akkor újraszületünk :) okosak ám a gyerekek. de 5 évesen még nincs tisztában azzal, hogy a testünk itt marad, csak a lelkünk megy el. nem is kell még ezt tudni.

temetésre ne vidd, nem való oda. nekünk sajnos nagyon sok szerettünk ment el az utóbbi évben, mi a torra mindig vittük, egy kis boldogságot hozott a családnak a gyászban és azt is tudta, hogy kitől búcsúzunk, ő is sírt... de azt, hogy a koporsóban van a mamája és elássuk a föld alá, na azt tuti nem tudná feldolgozni 5 évesen, ne tedd ki ennek

2015. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
A halál is az élet része, ugyan úgy el lehet mondani egy 5évesnek, mint a kistesó érkezését. Egy hónapja nekem kellett a dédi halálát elmondani. Érdekes kérdései voltak, de a maga módján megértette. Csak őszintén beszélj vele. A temetésre csak azért nem vittük őket mert alvasidőben volt.
2015. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!