Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak a három éves kislány...

Mit adjak a három éves kislányomnak, hogy jobb étvágya legyen? 96 cm és 13 kg.

Figyelt kérdés
Alapvetően is vékony alkatú kislány, de nem rég beteg volt, és fogyott még fél kilót. Nagyon étvágytalan. Egy napi kajája pl: egy túrórudi, egy kistányér leves, csak a levét kanalazza ki, a sűrűjét nem eszi meg, egy fél pohár joghurt, egy-két kockasajt. Ennyi :( Folyadékot rendesen iszik. Adok neki C vitamint és Béres cseppet. Semmi hatás! Légyszi segítsetek!
2015. jan. 19. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


próbáld ki, 5 éves fiunk - na meg a feleségem is - éhes tőle mint a farkas (ne kérdezd miért :))

2015. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Iktass be a napirendjében sok mozgást és nyugodtan etesd Te. Az én unokám kétszer annyit eszik tv-zés közben, ha etetik. Mi ezt nem szégyelljük.
2015. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyanezzel küzdöttünk 4,5 évesemmel. Sápadt is volt már. Cebion multivitamin szirupot adunk neki kb 2 hete és rengeteget javult az étvágya, a sápadtsága is elmúlt.
2015. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a magassága és a súlya, nem értem miért kellene hízlalni.
2015. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én három éves lányom 98 cm ehhez a súlyhoz. Ő is nagyon keveset eszik, de én azt gondolom, hogy egészséges gyerek szabad akaratából nem éhezik. Ne izgulj, betegség után kicsivel meg szokott nőni az étvágy, és a Béres csepp sem azonnal hat.

Nálunk ami még az étvágyon sokat lendített, az a közösség, és a rengeteg mozgás. Nagyon megerősödött az utóbbi hónapokban (amióta ovis) annak ellenére, hogy a súlya nem változott.

A másik, ami számomra megnyugtató, hogy évente minimum 10 cm-t nő. Tehát jól hasznosít.

2015. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi szedünk multivitamint, doktornénink javaslatára (Virgonc multivitamin). Oviba pl minden reggel gyalog megyünk, sétálunk és gyalog is jövünk haza, pedig könnyebb lenne villamosozni (persze nem több órás útról van szó, amolyan egészséges fél órás sétáról) Szükséges valami rendszer is... nincs főétkezések közti nassolás (ennek én korábban nem voltam híve, de egy ideig a lányom is nagyon gyorsan eltelt a két étkezés közti evéstől és az ebéd vagy vacsi meg ottmaradt a tányéron) ezért csak nagyon kivételes esetekben kap enni főétkezések között vagy minimálisat. Tehát én pl igyekszem ovi előtt reggeliztetni (ez hol összejön, hol nem) bent tízóraizik, ebédel, uzsizik (mindig helyzetjelentést kérek az evéséről) hazaérve uzsi után kap valami gyümölcsöt, turmixot, joghurtot vagy valami apróságot és vacsora. Most ő 102 cm és 17 kg. Nálunk még pl sokat számított, hogy együtt ettünk. Ha látja, hogy én eszek, akkor ő is nekiül az evésnek.
2015. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mozgás után tényleg sokkal jobb az étvágya. Talán a kulcs a rendszerességben lesz, mozgás és étkezés terén egyaránt. Még egyszer, köszönöm!
2015. jan. 21. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!