Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak van egy anyajegye,...

Kisfiamnak van egy anyajegye, nem egy síkban van a bőrével, hanem olyan, mintha pici csomó lenne a közepében. Szerintetek lehet ez melanoma? Vagy az nem ilyen?

Figyelt kérdés
[link]
2015. febr. 21. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
A melanomat még a bőrgyógyász is sokszor csak betippeli és a szövettan miután kivágták igazolja, vagy negatív lesz. Ezt laikus tuti nem tudja megmondani, met ha azt mondom, hogy nem az, akkor sem leszel nyugodt, ha azt mondom, hogy az, akkor meg mégjobban ideges leszel. Szerintem nem valószínű. Gyereket is el lehet vinni anyajegy szűrésre amúgy.
2015. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. Úgy sem fogsz megnyugodni. Legalább is én nem nyugodnék meg.
2015. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 év mutattuk bőrgyógyásznak, akkor nem volt gond vele. Persze most is viszem, de borzasztó nehéz időpontot vadászni, több hétre van csak időpont. :( Ha esetleg tudtok olyan helyet Bpen, ahol nem, az is jöhet!
2015. febr. 21. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Tb alapon minden hova sokat kell várni. Magán úton nézesd meg.
2015. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok szakértő, de sajnos láttam már melanómát, az nem ilyen! De azért nézesd meg!
2015. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magánban próbáltam, ott is 2 hét kb. :(
2015. febr. 21. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:

ha sürgősnek érzed akkor időpont nélkül is mehetsz az sztk-be bőrgyógyászatra, annyi, hogy sokat kell várni, mert az időpontosokat hívják be előbb.

hány éves? ha ennyire aggódsz, akkor lehet jobb lenne ha levetetnétek. akkor viszont a sebészetre kell menni, bőrgyógyász nem veszi le.

nekem most vettek le a hátamról egy 4x4cm-es pecsétes anyajegyet, a fiam belekapott, vérzett, majd nem nőtt vissza, hanem fityegett :D következő hétre kaptam időpontot kisműtétre az sztk-s sebészeten, kb 5 perc volt, aztán varratszedésre kellett csak menni, közben meg ugye megvizsgálták az anyajegyet. másnap kellemetlen volt, mert nagyot vágtak, de csak a bőr húzódása miatt, egyébként maga a műtét meg utána a seb nem fájt :)

2015. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A magam hülyesége miatt nem akarom levetetni, még csak 4 éves. 2 éve azt mondták, hogy nem kell bántani. Csak most nem tudom, hogy az a pukli szerűség ott volt e eddig is vagy nem, mert más tekintetben nem változott, az biztos. Persze, ha orvos azt mondja, hogy le kell, az más tészta. Gondolkodtam az sztkn is, nem is a várakozással van a gond, hanem az influenza járvánnyal,van itthon egy kicsi tesó, tartósan beteg (légúti), nem hiányzik, hogy ott összeszedjünk vmit. Ezért inkább fizetnék, persze az ésszerűség határain belül. Van egy hely, ahol lenne hétfőre időpont, 20 ezer forint... Az egy db anyajegy megnézéséért kicsit sokallom.
2015. febr. 21. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:

ja, persze, 4 évesen még ne :) egyébként lehet, hogy később lett "puklis", enyémnek is nőnek az anyajegyek. először kis pötty, majd nagyobb, olyan is van ami kijött, puklis ahogy írod, de azért az övéin látszik, hogy a végleges formáikat veszik fel lassan- 5 éves.


nem akarok butaságot írni, de úgy tudom, hogy a plasztikai sebészeteken is vannak anyajegy ellenőrzések. pár hónapja olvastam, hogy még le is fényképezik őket, elmentik és évente ajánlott visszamenni, szintén lefényképezik és összehasonlítják, hogy változott-e. ez bp volt, de nem emlékszem már melyik, remélem megtalálod a neten

2015. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaaajjj,ezzel semmi baj nincs,ez egy szép anyajegy. Eleve gyerekeknél szinte nincs is még melanoma,mert ahhoz azért több idő kell,egy 4 évest még nem érte annyit nap,hogy melanomája legyen. Úgy látom kérdező,te még nálam is parásabb vagy,én már minden anyajegyemet melanomának néztem,most is parázok,mert egyik viszketett,levakartam sebesre álmomban,aztán meg leesett varral együtt...De én már 3x-es vagyok,sok év szolizással,napozással a hátam mögött....Nyugi,gyerekeknél szinte kizárt még a bőrrák,az felnőtteknél lehet.
2015. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!