Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak csomó van a...

2 éves kisfiamnak csomó van a combjában kb. a 18 hónapos oltás óta. Vagyis hol van, hol nincs, van amikor egyáltalán nem kitapintható. Volt valakinek esetleg hasonló problémája?

Figyelt kérdés
Voltunk már a gyerekorvosnál, pont akkor nem találta - mondjuk én sem, így jövő héten újra megprobálom elvinni, mert ma újra éreztem, hogy ott van. Már mindenre gondoltam, mindenről olvastam, nyirokmirigy csomó, zsírcsomó, szőrtüszőciszta, stb., de sajnos egyik leírása sem talál. Még az izomcsomó elképzelhető, csak azt nem értem, hogy miért csak időszakosan van, pár napig, utána meg pár napig nincs. Kisfiam folyamatosan vakargatja, de ha rákérdezek, hogy viszket-e, akkor azt mondja, hogy nem és nem is fáj. Az orvos azt mondta, hogy ő még ilyennel nem találkozott.
2014. febr. 8. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyenem gyerekkorom óta. Most 36 éves vagyok. Hol előjön, hol eltűnik. Nekem vagy kétszer begyűlt és kifakadt életem során, de ugyanúgy megjelent utána is. Most már kb. fél éve nem érzem. Nálam is tanácstalankodtak az orvosok, megbolygatni nem akarták úgy, hogy nem tudják mi az.
2014. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Marilyn! válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de a férjemnek két ilyen csomója is volt a két combjában, mindkettőről megállapították, hogy az oltástól volt, és neki sajnos mind a kettő elrákosodott tizenéves korára, és ki is kellett műteni neki izomszövettel együtt. Ne ijedj meg, ez nem valószínű, hogy gyakori dolog lenne, meg neki másféle rákja is volt gyerekkorában, szóval "hajlamos" volt rá. A lényeg, hogy gyógymasszőr lett belőle, és sokszor hallottam már tőle, hogy ha a szülei annak idején elvitték volna, és szétmasszíroztatják neki a csomókat, akkor nem lett volna baj. Persze csak nagyon óvatosan szabad, fájdalom nélkül, és legjobb, ha a szülő eltanulja a szakembertől a mozdulatot és ő csinálja a bizalom miatt. Egy idegen masszázsa komoly törést okozhat egy gyerekben. Remélem tudtam segíteni! Minden jót nektek!
2014. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, hasznosak voltak! A héten mindenképp visszaviszem a gyerekorvoshoz, remélem tud tanácsot adni, hogy érdemes-e kivizsgáltatni, vagy jobb nem bolygatni, esetleg massziroztassuk.
2014. febr. 10. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Nálunk jelenleg ugyanez a probléma.

Megkerdezhetem, hogy végül mi lett veletek? A kis csomocska elmúlt?

Szintén 18 hós oltás okozta duzzanat van a lassan 2 éves kisfiamon... 😞

2019. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!