Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kedvenc fogorvosunknál...

A kedvenc fogorvosunknál piszok drága a barázdazárás, de nem akarunk váltani. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A lányom 3 évesen került először fogorvoshoz. Három dokival is megpróbálkoztunk, mire találtunk olyat, akivel együttműködő volt. Hozzá már 3 éve járunk. A lányomnak két szuvas foga van, és egy időben egy folyton visszatérő gennyes pukli nőtt az egyik foga alá, amit gyakran kellett kezelni, így a lányom visszatérő páciens lett, és annyira megbarátkozott a fogorvoslátogatással, hogy már szinte várja, mikor megyünk legközelebb. A doki kedves, figyelmes, csakhogy rendelőt váltott másfél éve, és ahol most dolgozik, ott húzósak az árak. Tőlünk szerencsére nem szokott sokat kérni, mindig csak konzultációs díjat (7000 Ft-ot) fizetünk, akkor is, ha mondjuk fogat töm, ami az árlistájuk szerint 19 000 Ft lenne tejfog esetében, de sokszor még a konzultációs díjat se kéri el. Most viszont kinőttek a hátsó maradandó fogai a lányomnak, úgyhogy kettőt máris barázdazárattunk. Mikor a végén a recepción fizetésre került a sor, 28 000 Ft-ot kértek el a két fog barázdazárására. Egy hónap múlva a másik kettőt is meg kellene csináltatni, így csak a barázdazárások 56 000 Ft-omba kerülnének! Nekem ez egy kicsit soknak tűnik, máshol 6-8000 Ft/fog-ért megúszom, de nem szeretnék fogorvost váltani, mert a lányom nagyon szereti azt, akihez most járunk. Az meg bunkóság lenne, hogy máshol megcsináltatjuk, csak mert ott olcsóbb, de azért továbbra is a saját fogorvosunkhoz járnánk egyéb esetben. Ugye? Nem tudom, mitévő legyek. Ti valahogy kispórolnátok az összeget? Vagy megmondanátok a gyereketeknek, hogy sajnos drágálljátok a hőn szeretett fogorvosát, ezért máshová megyünk?
2015. febr. 24. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem igazán értem a problémád, ne haragudj.

Te, most azt várnád el, hogy ez is ingyen legyen vagy csak a konzultációs díjat fizessétek ki?

Örülj neki, hogy eddig eltekintet a teljes áraktól és csak 7 ezret kellett fizetnetek X dologért/dolgokért.

Azért magánban egy tömés/húzás, bármilyen kezelés árát ki kell fizetni. Ti eddig nem (mindig) tettétek ezt, mert nem kérte.

Ha probléma az, hogy sokba kerül, mert nem telik rá (nem érdekel az anyagi helyzetetek, nem ezért írtam), akkor vidd állami rendelésre a gyermeked vagy keress a pénztárcátokhoz való fogorvost.


Azt viszont ne várd el, hogy ingyen dolgozzon a gyerekeden. Ez azért nem így működik.


Ha nekem nem telne magán orvosra, akkor beérném az államival, vagy ha nem eget verő sürgős a dolog, akkor megpróbálnám a lehető leghamarabb összespórolni rá a pénzt. Már ha a családi költségvetésbe bármikor is belefér ez a kezelés. Ha nem férne bele és 1 év alatt tudnám csak összeszedni rá a pénzt, akkor elvinném állami rendelésre.


A gyereked már elég idős ahhoz, hogy épp ésszel felfogja, mi miért történik.

2015. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább azt nem értem, miért van szükség a barázdazárásra. Nem elég akkor szétfúrni egy fogar, ha tényleg romik már? Fölöslegesen, előre minek piszkálni egy ép fogat?


Egyébként nem értek vele egyet, hogy a kérdező elvárja, hogy ingyen foglalkozzanak vele. AKi figyelmesen elolvasta a kérdést, annak lejön, hogy nem erről van szó.

2015. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én sem értem, miből gondolta azt az első válaszoló, hogy elvárom a fogorvostól az árak csökkentését, vagy az ingyenes ellátást. Szó sincs róla, egyszerűen csak drága a barázdazárás, főleg más fogászatok áraival összehasonlítva. De nem háborgok rajta, a megoldást keresem. A másodiknak pedig: a barázdazárás során nem fúrnak, nem bántják a fogat, csak feltöltik a barázdák mélyét, hogy ne szuvasodjon könnyen. Szerintem fontos és jó dolog.
2015. febr. 24. 14:37
 4/9 anonim ***** válasza:
a barázda zárást dicsérik,hogy megelőzi a fogszuvasodást :-) amúgy az orvosnak már ennyi a tarifája,ez van ki kell fizetni,nem teheti meg,hogy minden régi betegének ennyivel olcsóbban csinálja meg.valószínűleg azért emelt árat is mert ott jóval drágább a rendelő bérlés,esetleg drágább eszközöket kell megfizetni. a barázdazárás nem olyan létfontosságúan sürgős, ha ragaszkodsz az orvoshoz van időd kispórolni szerintem. mondjuk 2 hónap alatt elteszel 14-14-et aztán elviszed.
2015. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-ban ingyenes.
2015. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
lehet találni ennél olcsobb fogorvosokat is, de mindenképpen olyat keressetek aki megbízható!
2015. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha drága, menjetek tb által finanszírozott rendelésre. Vagy hagyjátok a fogait úgy, ahogy vannak, én se értem, minek előre piszkálni. Ezt a barázdazárást szerintem eleve azért kezdték nyomni a maszek fogorvosok, hogy legyen miért pénzt kérni azoktól is, akiknek amúgy egészségesek a fogaik. Kicsit olyan ez nekem, mintha a mandulákat vetetné ki valaki már előre, hogy ne legyen vele baj. Ahogy a manduláknak, úgy a fogak barázdáltságának is funkciója van.
2015. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ez tényleg nagyon drága! Én magánrendelőben vagyok asszisztens, nálunk 2000 Ft. a barázdazárás, és nem a legolcsóbbak vagyunk a városban. Amugy jó dolognak tartom, mert nem mindegy, hogy egy lyukas fognál az ép részből is el kell távolítani valamennyit, hogy megfelelő tömés kerülhessen bele, ami nem esik ki, vagy ezt megelőzzük, és az ép barázdákba teszünk egy anyagot, hogy az ételmaradék ne tudjon ott megtapadni. Ha tudod, beszéld meg szerintem a lányoddal, hogy elmentek máshoz, nem fogják ott sem bántani, vagy először csak egy megnézésre, hogy ismerkedjen. Ez tényleg horror ár(meg a konzultációs 7000 is.)
2015. febr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beatrix0522 válasza:
Nálunk általános iskolába 3. osztálytól az iskola fogorvos mindig megcsinálta egész 8.ig a barázdazárást. Ingyen. Lehet ez csak az ő figyelmessége volt...
2017. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!