Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljük az odaütős/har...

Hogyan kezeljük az odaütős/harapós korszakot?

Figyelt kérdés

2 éves kislányunk nem tudom miért, de az apják állandóan arcon üti, megharapja. Sokszor csak viccből, ritkábban dühből. Engem ritkán, mondjuk havi egyszer amikor dühös.


Mindig elmagyarázzuk neki miért nem szabad, fájdalmat okoz stb. Határozottan magyarázunk, rajta is látszik, érti rosszat csinált. (sokszor puszit ad a "bibire" ezután) Ennek ellenére folytatódik pár perc után.


Kipróbáltuk már, hogy a férjem otthagyja hogy "akkor nem játszom veled", hogy mondjuk harapja meg a saját ujját, de nem harapja olyan erősen.


Altatásnál is sokszor van ilyen, mikor dühös hogy nem én altatom és csapkod, harap, rúg stb. Egyre ritkábban van ilyen, de van (én terhes vagyok, át kellett már adnom az altatást a férjemnek).


Mit tudunk tenni? Vagy hagyjuk majd kinövi? A bölcsiben biztosan nem lesznek majd ilyen megértőek (még 1 év).


Kezd az egész már egy rossz paródiára hasonlítani, ahol a gyerek mindig lepofozza a felnőttet.



2015. febr. 24. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megfognám a két kezét a csuklójánál amikor csinálja, és a szemébe nézve határozottan mondanám, hogy nem szabad, mert fáj!! Minden ilyen alkalommal, amíg abba nem hagyja. A lényeg, hogy HATÁROZOTTAN mondd, éreznie kell hogy komolyan gondolod! A bölcsiben valószínűleg nem fogja csinálni.
2015. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanígy csináljuk. Leállítjuk a játékkal/rohangálással, leülünk vele szemben, lefogjuk a kezét, határozottan elmagyarázzuk a szemébe. Már kb 1 hónapja csináljuk így, eddig teljesen hasztalannak tűnik.
2015. febr. 24. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Harapd vissza, kb. úgy, ahogy ő. Kb. azonnal leszokik róla.


Én is harapdáltam, erősen, és fájdalmasan. Sokszor el lett mondva, nem szabad, fáj, stb., csak csináltam, vigyorogtam közben... Aztán apa egyszer megunta és úgy istenesen visszaharapott. Na, azután soha többet.

2015. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy vigyázz, mert a bölcsiben gyorsan összeakadhat olyasvalakivel, aki szemrebbenés nélkül lecsapja.
2015. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, harapd vissza-üsd vissza. Kisfiamat így szoktattam le a hajhúzásról. A fejemre amúgy is érzékeny vagyok, egyből eldurrant az agyam ha a hajamat húzta mert neki az vicces volt. Visszahúztam neki, majd amikor lecsempült a szája, határozottan elmagyaráztam neki, hogy na látod, nekem is pont ennyire fáj, ezért inkább ne húzogassuk egymás haját. 3szor kellett ezt megcsinálnom vele, azóta nem is húzkodja a hajam.

2 éves a fiam, egyszer ütött meg dühből, azonnal visszakapta és szintén elmagyaráztam neki, hogy ez nekem is így fáj, szóval ne üssük egymást, meg amúgy sem szabad stb... Ezt az egy esetet leszámítva soha nem ütött meg.

2015. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!