Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tériszonyos lett a repülőn...

Tériszonyos lett a repülőn történő peluscserétől. Mit tegyek, hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom eddig a mosógépen ülve egyedül mosta a fogát, ült az apja nyakában, gond nélkül cseréltünk pelust a pelenkázó asztalon. Két napja jöttünk haza egy 14 órás repülőúton. Odafele nem volt nagyobb gond, kicsit nyafizott mikor felraktam a wcben a pelenkázóra de azt gondoltam hogy azért mert hideg volt neki a deszka meg zúgott minden. Most visszafelé úgy gondoltam, hogy kibír tíz órát a gépen de nagyon tele volt a pelus úgyhogy muszáj volt cserélni. Amíg felraktam semmi baj nem volt, de amint a hátára fektettem, olyan patáliát csapott hogy akárhogy nyugtattam egyszerűen nem bírt leállni. Legközelebb már csak itthon tudtam neki cserélni, de itt is, amint feltettem a pelenkázóra görcsösen markolta a a ruhámat és keservesen sírt, valamint a fal felé evickélt amennyire csak lehetett. Azóta a mosógépre se ül fel és az apja nyakában is fél. Mit tegyek? Akárhogy magyarázom neki, hogy nem kell félni, anya itt van, egyszerűen retteg! Mit mondjak neki, hogy ne féljen? Vagy kapjak az alkalmon és szoktassam szobatisztaságra? Ez jó lenne csak ettől még nem oldódik meg a tériszony. Mit javasoltok? Előre is köszönöm mindenkinek a választ!

2015. márc. 2. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám most egy kicsit, nem tenném magasra, földön, ágyon pelusoznám. 2 hét múlva próbálnám. Azzal semmit sem érsz ha most még direkt magasra teszed erőlteted csak jobban fog félni.
2015. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem ettől lett tériszonyos.
2015. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

nem hiszem, hogy tériszonyos lett, hisz a repülőn mikor tisztába akartad tenni, ő akkor nem láttam, hogy hány méterrel vagytok a föld felett, nyilván a repülő talaját érzékelte talajnak, nem?

cseréld a pelusát a földön, apa ne vegye a nyakába. a mosógépen meg egyébként se mosson fogat, hisz megrázhatja...

2015. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem se tériszonyos, megijedt inkább. Bugyipelus mint megoldás? Ahhoz nem kell lefektetni.
2015. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Biztos, hogy nem a pelenkázástól lett tériszonyos. 14 óra repülőút egy kétéves gyereknek, az kínzás.
2015. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kínzás, nem kínzás, muszáj volt mert párom szülei sajna ilyen messze élnek tőlünk és ők meg túl idősek a repüléshez már.

Igen, a repülő padlóját érzékelte talajnak, ő nyilván nem tudja még hogy mit jelent tizenezer méter magasan a föld felett.

A mosógépre pedig nem járás közben teszem fel, azért ennyi eszem nekem is van... bár ha feltételezed rólam, hogy bekapcsolva van és úgy teszem rá a gyerekem... hááát... no komment...

Azért köszönöm a válaszokat. Most akkor egy ideig hagyom a dolgot. 2 hét múlva megpróbálom hátha elfelejti addigra, vagy enyhül a félelme.

2015. márc. 3. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!