Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
17 hónapos kislányom még nem mond szavakat csak babanyelven beszél. Lábujjhegyen jár sokszor de csak pár talán 10-15 másodpercig. Már észrevettem nála hogy a fejét is sokszor ferdén tartja és ugy csinál mintha valami piszkálná a nyakát pedig nem. Néha rázza a fejét, és nem hallgat a nevére.Sógornőm küldött nekem egy cikkrészletet amiben az autizmusról irnak. Szerinte sok minden illik belőle a kislányomra. Lehet hogy már bebeszélem magamnak. Mások viszont azt mondják hogy ha 3 évesen kezd el beszélni akkor sincs gond. Viszont sokat mosolyog, szoktunk bújocskázni, és örül minden játéknak amit kap. Szeret futkosni. Véleményeket előre is köszönöm.
2015. márc. 5. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A véleményem?

Van egy átlagos gyereked. :)

Sógornődnek meg az anyja píje.

2015. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy manapság, ha egy gyerek egy picit is eltér az átlagtól, ne adj' isten szeret kicsit egyedül molyolni, vagy picit később kezd beszélni, rögtön elkezdik az anyukát az autizmussal riogatni. Ha máshogy ki tudja fejezni az akaratát, akkor valószínűleg nincs gond, főleg ha egy-egy szót is mond már (pl. anya, apa).
2015. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Férjem is 3 évesen kezdett beszélni-semmii baja.

Lányom is 17 hónapos, kb 1 hete kezdte el hogy néha lábújjhegyen jár egy kis ideig. Szerintem tetszik neki.

Illetve pár hete volt hogy hogy ő is úgy csinált a fejével mintha zavarná valami. Azt is abbahagyta.

Sztem semmi gond nincs a gyerekeddel.

2015. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Akkor nem parázok tovább.

Az a baj, hogy ilyen hallatán megijedek és túlreagálom.

2015. márc. 5. 21:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Hány éves korig normális ha nem figyel a gyerek ha a nevén szólítod vagy hívod és nem reagál?
2015. márc. 5. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!