Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek szabad úgy keverni...

2 évesnek szabad úgy keverni az esti tápszert, hogy az előírt tápszer mennyiség felét keverem csak bele a vízbe?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, 106 centi és 19 kiló. Folyamatosan hízik, de még nem mondanám kövérnek. Sokat mozog, normálisan eszik, szóval nem keveset, de nem is sokat. Valószínüleg az esti (lefekvéshez, csak ezzel tud elaludni) tápszer nyomja meg jobban a súlyát ezért gondoltam, hogy inkább vizesebbre csinálnám neki (240mili vízhez a 8 kanál helyett csak 4-et raknék). 6 körül vacsizik velünk rendesen, de a 240ml tápszer kell neki alváshoz.

Szeretnék figyelni a súlyára mert én túlsúlyos vagyok, kisfiam örökölte a csontozatomat, és combos is mint én. Mielőtt elhízna, szeretném ezt megakadályozni és picit jobban figyelni az étkezésére, ne kelljen neki is egész életében a súlyával küzdenie.


2015. márc. 9. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle, már ha megissza így. Apránként csökkentsd szerintem a tápszer mennyiségét, és próbáld leszoktatni róla, mert nem tesz jót a fogainak, és nem is egy jó szokás, de persze tudom hogy ezt könnyebb mondani mint megvalósítani :) Sok sikert!
2015. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Én nem is adnék már neki tápszert. Nagyon nagy a súlya (magas is persze, de ahogy írod folyamatosan hízik is), rendes vacsi után ennyi tápszer rengeteg. Adj inkább tejet vagy ha azt nem akarsz, adj tejitalt, de azt is soványra csináld.

Az én fiam júniusban lesz 3 éves, ő olyan 101 cm és 16,5-17 kg (na, ő sem kicsi), de este csak 180 ml tejet kap a fekvéshez. A 300 ml kész tápszer nagyon sok.

2015. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én is fokozatosan gondoltam csökkenteni. Tudom, hogy nem túl jó dolog, hogy ezzel alszik el. Ő nem cumizik hanem iszik, ezzel nyugtatja meg magát nappal is, este is.
2015. márc. 9. 14:12
 4/14 sandrachnologic ***** válasza:
0%

Mi 1,5 eves koratol ugy adtuk neki ugywnilyen okbol kifolyolag. 240 ml vizhez 8 kanal helyett csak 3al raktunk. Csak este ivott mar belole.


Amugy most 3,5 eves, 18,5 kg 113 cm, jol megnyult, normal testalkatu left, pedig mindenki AZT hitte hogy dagi marad.

2015. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sandrachnologic ***** válasza:
Ja mi is junior italr adtunk neki ugy.
2015. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd el tejjel bekeverni a tápszert és fokozatosan állj át a tejre. Az én lányom finnyás, de a tejet szívesen issza, a tápszert nemigen szerette. Ha nem ízlik neki, dobd fel egy kis vaníliás cukorral. (Bár mi már nem eszünk-iszunk fogmosás után, csak vizet, nem tudom, ti hogy szoktátok.)
2015. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem éhes, csak megszokás, akkor szép lassan át tudod így szoktatni a hígabbra, vagy esetleg a vízre. Ha éhes is, akkor ki lehet tolni a vacsit. Fiam 2 múlt, amúgy hasonló félelmeim vannak, mint neked, abban reménykedem, hogy fiú létére azért könnyebb lesz neki. :) Ő egyébként lefekvés előtt kér egy almát mostanában és csak vizet iszik, ha szomjas este, éjjel.
2015. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

vegyél milumil tejitl port ugyanolyan mint a tápszer


(a tápszerre amúgy rá van írva ne változtatgassa az arányokat, mert megbetegedést okozhat)

2015. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*kis zacskós 150 Ft így ki is tudod próbálni
2015. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az miért lenne jobb hízás szempontjából, ha tejet, vagy tejitalt kapna? Mindháromnak nagyjából ugyanannyi a kalóriatartalma, csak az összetételük más. Ha tejből iszik meg 3 decit az ugyanúgy hízlal, mintha tápszerből.

Egyébként szerintem nem kövér, hanem nagy. A súlyához megvan a magassága is.

Semmi baja nem lesz, ha kevesebb port teszel a vízhez. Az pont olyan, mintha a leírás szerint elkészített tápszer után még inna vizet. Ezt sem tiltja semmi. Sűrűbbre nem jó készíteni, mert szorulást okozhat, ha külön nem iszik mellé, illetve pici babáknál okozhat bajt a hígabb, mert tele lesz a mennyiséggel, de nem kapja meg a kellő tápanyagot. A helyedben nem felezném meg egyből az adagot, hanem fokozatosan csökkenteném.

2015. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!