Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha a baba egy éves kora után...

Ha a baba egy éves kora után már nem tudok szoptatni, tápszereznem kell? És meddig? Mikortól adható rendes tej?

Figyelt kérdés
Legalább másfél éves koráig szerettem volna szoptatni a babámat. Azonban egy műtét miatt félek, hogy elapad a tejem. Min. 4 napig nem fogok tudni szoptatni. És nem tudom hogyan lesz tovább? Sosem tápszereztem, nem is értek hozzá. Próbálok előre fejni, meg majd a kórházi tartózkodás alatt is, de már nem igen sikerül. Ami tejem van, azt megeszi a baba. Régóta nem mérem, nem tudom mennyi lehet. Elkelne a biztatás...

2013. febr. 23. 22:30
1 2
 1/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
1 éves ha elmúlt adhatsz neki babatejet is,nem kell már tápszer.Gondolom már csak reggel meg este kell.
2013. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kicsit furcsa a kérdés, de mi az a babatej? Amit pl. a DM- ben lehet kapni, és Nestlé tejital van ráírva?
2013. febr. 23. 22:47
 3/15 Jégtánc ***** válasza:
81%
Igen,tejital:)) Nem jutott eszembe a neve:)
2013. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És igen, reggel és este kap, na meg éjszaka is időnként, ha nem boldogulok másként az altatással.
2013. febr. 23. 22:49
 5/15 Jégtánc ***** válasza:
81%
Nyugodtan mehet neki tejital,nem kell most már tápszert elkezdeni ezért.
2013. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Már rendes tejet is adhatsz neki, én azt adtam. De még szopizik is, 17 hónapos.
2013. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kicsit nyugodtabb vagyok, de azért még számtalan kérdés kering bennem. Pl., hogy azért addig próbáljak, napközben fejni, hogy felhozzam a tejem mennyiségét? Vagy az ilyenkor már nem nagyon segít? Kezdjek el megint Motherlove MOre Milk kapszulát szedni, mert az az elején is bevált? Illetve mi van, ha mondjuk annyira nem érzem jól magam a műtét után, hogy napokig nem tudok fejni? Akkor ott a vége? Vagy mennyi napig fordítható vissza a folyamat és nem apad el végleg a "forrás"?
2013. febr. 23. 23:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy éves kora után már ne stresszelj ezen ennyire. Lehet, hogy így tervezted, de most máshogy alakul, fogadd el: semmi baja nem lesz a babádnak most már, ha azt a két etetést nem a tejedből kapja. Persze nem azt mondom, hogy ne fejj azok alatt a napok alatt (akkor fejj, amikor szoptatnál, szóval reggel este). Ha nem apad el, akkor jó, ha elapad, akkor szerintem már ne erőltesd!
2013. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Szerintem akkor is fejjél, ha nem jön semmi. Én tejleadó voltam 9 hónapig, amikor szoptatás után fejtem, semmi nem jött, de ha elég kitartóan pumpáltam, beindult a tejleadó reflex egy idő után, és a tök üresnek tűnő mellből is jött mondjuk 20-30 ml. (Az elég sok azt jelenti, hogy mondjuk 100 pumpálás! avent kézi fejővel.)

A lényeg, hogy inger érje a mellet, ha naponta 3-szor-4-szer próbálsz fejni mondjuk 20 percen át, akkor úgy gondolom, nem fog elapadni a te 4 nap alatt.

Nekem 14-16 hónapig szopott az első három (a negyedik most 14 hós és szopik még) mi junior tápszerre álltunk át, a nagyok nagyon szerették, és nem volt gond.

A fiam mondjuk annyira nagy mennyiségben nem fogyasztotta el, mint a nagyobbak, de inkább azért, mert nem tudtam, mibe adjam. Az aventes variábilis cumit, amit a többieknél is haszáltam, csak rágta és szétcsorgatta a tápszert, csőrösökből próbáltuk, de ami csöpögésmentes volt, abból nehezen jött a sűrű tápszer, a nem csöpögésmenteset meg úgyszintén locsolta. :)

Az elkészítése nem nagy dolog, inkább csak az a nehézség, hogy új rutint kell kialakítani, és a reggeli kómás szoptatás helyett lehet kiugrani az ágyból tápszert készíteni. :S

2013. febr. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudom- tudom, hogy így is nagy eredmény, hogy idáig eljutottunk. Csak azért bánt, mert nagyon sokáig szenvedtem érte. Az elején több mint egy hétig egy csepp nemsok, annyi tejem sem volt. Mindegy, ez egy másik sztori..

Ami még most aggaszt (ha nem untok még nagyon), hogy a babám sajnos kizárólag cicin, vagy babakocsiban alszik. Önállóan soha. Lehet azon filozofálgatni, hogy ez milyen borzalmas, hogy szoktathattam így, stb. De ez most nem segít, már így van. Nem tudom apa egyedül hogy fog boldogulni esténként cici nélkül. Persze próbáljuk szoktatni (születése óta), most meg még intenzívebben, de borzalmasan nehéz, és elég sikertelen.

2013. febr. 24. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!