Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos fiam nem szeret...

20 hónapos fiam nem szeret gyerekek társaságában lenni, nagyon szégyenlős. Fog ez változni?

Figyelt kérdés
1 éves koráig nem nagyon találkozott vele egykorú gyerekekkel, másik városban laktunk, nem volt nekem sem olyan ismerősöm, ahol barátkozhatott volna. Most vidéken vettünk házat, itt vele egykorú gyerekekkel elég sokat találkozunk. Minden nap sétánál 'bandáznak' és heti egyszer el is megyünk látogatóba hozzájuk, de nagyon szégyenlős és elutasító mindenkivel. Sokat beszél itthon, ott pedig, ha a másik baba vagy az anyukája közel van hozzá idebújik az ölembe. meg sem szólal, csak ül és kapaszkodik belém. A többi gyerek olyan barátságos, a kisfiam pedig csak magában szeret játszani, homokozni. Fél a többiektől.
2015. márc. 12. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Most ez nem teljesen tiszta nekem. Séta közben bandáznak, de ha átmentek látogatóba, akkor félénk? És ha ők mennek hozzátok, akkor is? Családtagoggal mi a helyzet, ha van unokatesó, tőle is fél?


Lehet, nagy neki a zaj vagy túlhall vagy bármi miatt nehezebben viseli a sok ingert. Vagy csak félénkebb típus. Lehet, hogy változni fog, lehet, hogy nem. Járjatok játszóra, játszóházba, ringatóra, bármire, vagy csináljatok (ahogy eddig) közös egymásnál játszást a környékbeli anyukákkal. Lehet, hogy ez segít neki megszokni a nagyobb létszámot, de ha nem, igyekezz ELFOGADNI, hogy ő ilyen, és ettől ugyanolyan értékes kis emberke, mint a többi.

2015. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is ilyen volt. A játszótéren is ha egy másik gyerek a közelébe jött vagy megérintette akkor rám mászott, nem tudtam lerakni az ölemből sőt nem ritkán még sírt is. Úgy gondoltam ez így nagyon nem jó ezért elkezdtem vele csiribiri tornára, ringatóra, baba-mama klubba járni. Ezeket az első alkalommal végigsírta az ölemben. Nagyon sajnáltam őt de úgy éreztem ezen muszáj átmenni. A második alkalommal már nem sírt csak ült velem. A harmadik aljalommal már kimászott az ölemből, a negyediket meg már kifejezetten élvezte. Most 26 hónapos, imádja a gyerekeket, futkos, fogócskázik , játszik velük, várja a közös programokat. Saját tapasztalatból azt mondom vidd el te is ilyen helyekre és javulni fog ez. Szerintem inkább most legyen egy kicsit kellemetlenebb neki mint bölcsinél vagy óvodánál ahol már ott is fogod hagyni.
2015. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az jutott azonnal eszembe, hogy kár, hogy 1 éves koráig nem találkozott gyerekekkel. Oké, nem játszanak még együtt, de egymás mellet igen, és közben szokják a társaságot, szocializálódnak. Az én kisfiam 23 hónapos, 10 hósan kezdett el járni, akkortól rendszeresen játszóházazunk, amíg csak mászott, addig is nyugodt szívvel letettem a játszótéren a homokozóba, hadd menjen. Mindig is érdeklődött a gyerektársaság iránt. Persze, lehet, hogy a Te fiad más alaptermészetű, de akkor is szoktatni kell a gyerektársasághoz. Menjetek soka gyerekek közé! Légy mindig mellette, ülj le Te is játszani a játszótéren, guggolj le hozzájuk, ereszkedj le az ő szintjükre! Ha mi megyünk gyerekes barátainkhoz vagy ők jönnek hozzánk, mindig a földön ülünk a gyerekek mellett. Mi beszélgetünk, ők játszanak, de érzik a közelségünket, és ez biztonságot ad nekik.
2015. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A bandázást úgy értettem, hogy együtt sétálunk az utcában. Van egy 3 éves kislány, egy 2,5 éves fiú, és az enyémmel együtt két 20 hónapos. 11kor (időjárástól függően) mindig kivisszük őket és sétálunk már hónapok óta. Olyankor fogja a kezem, mutatja, ha cicát lát, vagy repülőt, de fél a többiektől.

1 éves koráig sajnos nem volt korabeli gyerkőc a környéken, unokatesója még nincs, bár olykor találkoztunk gyerekekkel, de ők 2-3 évvel idősebbek voltak nála.

Az a gond, a környéken nincs baba-mama klub, de igyekszem minél többet kicsik közé vinni, nehogy gond legyen később a beszoktatással, de olyan rossz látni, hogy a másik 3 gyerek szépen játszik, szaladgál, a fiam meg csak szorítja a kezem és nézi őket, nem keresi a társaságukat, passzív.

Köszönöm a válaszaitokat! :)

2015. márc. 12. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy gondolom, hogy pontosan ez a normális viselkedés, csak a legtöbb gyerekre ráerőszakolják a "szocializációt" korán, amikor még ennek nem jött el az ideje. (most mindegy, hogy milyen okból, mert van, amikor muszáj, mert mondjuk anyukának vissza kell mennie dolgozni, és nincs más lehetőség, mint a bölcsi, vagy például azért, mert anyuka unatkozik...)

Az enyém is ilyen volt, kifejezetten kerülte a gyerekek társaságát, mindig akkor kellett játszótérre menni, amikor előreláthatólag nem volt ott senki. Most 3 éves, és most kezdett el változni, teljesen magától, én nem erőszakoltam rá semmit. Most már játszóházban, játszótéren közeledik a gyerekekhez, játszik, beszélget velük, egyre nyitottabb és egyre inkább keresi a korabeliek társaságát. Nem véletlen, hogy a gyerekpszichológusok nem ajánlják a közösséget 3 éves kor előtt, én legalábbis azt tapasztaltam a saját gyerekemen, hogy pont ez a kor az, amikor már kezdik igényelni a társaságot, előtte viszont nagyon nem.

2015. márc. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy darab gyerekből levont tapasztalatok alapján azért elég durva általánosítani. Nem olvastam még sehol, hogy a pszichológusok szerint minden gyerek egyformán érne szociálisan vagy egyforma igényekkel születne. De ha te mondod...
2015. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem egyformák a gyerekek, és mint mindenben, ebben is mutatkozhatnak nagy különbségek, van olyan gyerek, aki már 1 évesen társasági lény és barátságokat köt, és van olyan is, aki még 4 évesen is inkább egyedül játszik, vagy csak a felnőttek társaságát keresi. De abban a legtöbb szakember egyetért, hogy ÁTLAGOSAN a 3 éves kor az, amikor a gyerekek megérnek a közösségre, és képesek egymással játszani.
2015. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!