Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves lesz a kislány...

Két és fél éves lesz a kislányom jövő hónapban, futóbicikli vagy pótkerekes kis biciklit vegyünk neki? Te melyiket vennél?

Figyelt kérdés
Motorozni nem nagyon szeret, így nem tudom hogy fogja e szeretni a futóbiciklit. Melyiket ajánlanád? Teljesen tanácstalan vagyok.
2015. márc. 14. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves lányom futóbiciklivel közlekedik. Én nem vennék neki pótkerekes biciklit, szerinem hajtani se tudná. Ha amellett döntesz, mindneképp próbáld ki, h tudja -e használni. Mi a nagyobbnál kihagytuk, 4 évesen már pótkerék nélküli biciklit kapott és 1 nap alatt belejött a használatába.
2015. márc. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ismerős dilemma :-) Én a futóbiciklit mondanám, mert a pedált ebben a korban még nem szívesen szeretik nyomni, egy kis bicikli már igényel egyéb koordinációt is, hiába van pótkereke. Nyilván vannak gyerekek, akik kivételek. Érdekes, hogy a háromkerekűek mennyire kimentek a divatból (gyerekkorunkban csak ezek voltak ennek a korosztálynak), ha látok is háromkerekűzni gyereket, azt is tolják, nem pedálozik. Viszont mivel a tied motorozni sem szeret, szerintem nyugodtan várhattok még egy évet vagy akár többet is. Nagyon befolyásol bennünket az árukínálat és az aktuális divat. Futóbiciklizni azért nehezebb is, mint motorozni. Nehogy korán elmenjen a kedve a kerékpározástól, mert rossz élményként rögzül be nála.
2015. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 éves kislányom fél éve kezdte el a motorozást, előtte nem érdekelte. Hasonló dilemmában voltunk, más gyerekekennyi idősen már régen futóbicóznak. Szerencsére nem kellett vennünk, van egy, amit ki tudtunk próbálni. Nem megy neki és nem is akarja használni. Pedálozni se tud még, így mi várunk, addig meg motorozik.
2015. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves és 2 honapos volt, amikor megtanult potkerekes biciklivel bicajozni, a lányom meg 2,5 volt, én nem vettem egyiknek se futobiciklit és nem hiányzott, a lányom 4 évesen megtanult potkerék nélkul bicajozni, nem volt gond az egyensulyozással.
2015. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!