Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 és 2 év közötti gyereked...

1,5 és 2 év közötti gyereked játszik igazi szerepjátékot?

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

enyém már nagyobb, de természetesen nem játszott ekkor igazi szerepjátékot.

élettanilag nem képesek rá, egyetlen 1,5-2 éves sem szerepjátékozik a szó szoros értelmében :) max a szülők túloznak, de nagyon :D

3 éves korra érnek meg rá, persze előtte már megjelenik, de csak kezdetlegesen.

és 5 éves korra érnek meg arra, hogy összetetten szerepjátékozzanak, tehát nem egy eseményt játszanak el, hanem egy esemény sort, pl. elmennek a boltba, bevásárolnak miközben elesnek ezért elmennek az orvos és így tovább. 5 évesen már akár 2-3 óráig is tudnak vinni egy szerepjátékot :)

2015. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A szülők nem túloznak. Én is ismerek olyan két évest, aki szinte mindig szerepjátékot játszik, mert azt szereti a legjobban, hol a játékállatkáival, hol a szüleivel. Ráadásul ő szokta kezdeményezni. Én nem gondolom, hogy ebben lenne bármi furcsa vagy kirívó. Egyébként már régóta szerepjátékozik, tehát már két éves kora előtt is játszotta.
2015. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen mégcsak mintha-játékot játszott. A kisöccse most 1 éves, ő is mégcsak olyanokat csinál, hogy leutánoz ilyen cselekvéseket, mint a tálban kevergeti a kockákat fakanállal, mintha főzne, odatartja a számhoz a kanalat, hogy kóstoljam meg, vagy ő csinál úgy mintha megkóstolná, telefonál a játéktelefonnal (füléhez tartja, beleszól, hogy szia), fésülködik fésűre hasonlító tárggyal...stb.

A nagyobbik 1,5 évesen már utánozta, azt ahogy az apja szerelt, akkor kapta a játékszerszámait is. Ő is utánozta, ahogy főzök, teregetek...stb.

De ezek még nem szerepjátékok, azt a nagyobbik is csak 3 éves kora körül kezdte el, és még elég kezdetlegesen. Most 3,5 éves, a sláger most a rendőrösdi, börtönbe zárósdi. Az oviban sokszor játszanak ilyesmiket, el szokta mesélni, de még kicsit olyan fantáziátlanul, kidolgozatlan. Szerintem, ahogy az első is írta, egy 5 éves már sokkal komplexebben játszik ilyet.

2015. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy 3 év után kezdte, addig csak minket másolt. A kicsi most lesz 2, nála sem látom még. Ettől függetlenül lehet, hogy más gyerek már játszik szerepjátékokat, de a kérdésre válaszolva nálunk még ilyen korban nem volt.
2015. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
másfél éves kislányom eteti-fésüli a babáját,főzöcskézik.ez már annak számit
2015. márc. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lányom két évesen mindig bevásárolni ment, elsorolta, hogy miket fog vásárolni, majd elmondta, hogy mit fog főzni, főzött, végül mindenkit megetetett. Ez nem tudom, hogy szerepjátéknak számít-e.
2015. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Másfél évesem gyakran játssza azt, hogy ő egy oroszlán. Rámutat egy plüss oroszlánra, aztán valamit rátesz a fejére (gondolom sörény gyanánt), és jön felém, ordítja, hogy ÁÁÁÁÁÁ!!! Ez már szerepjáték.


Meg egyik nap kezdte el a maciját altatni, feje alá párnát tesz, betakarja a saját takarójával, aztán megpuszilja.

2015. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

anyukák, tök aranyos kis történeteket írtok, de ezek nem szerepjátékok még, csak megjelenik kezdetlegesen :)

igen, ebből lesz, de egy szerepjáték nem arról szól, hogy kiabál meg fésülködik meg a babát megeteti! :) ezek csak pici mozzanatok amiket leutánoznak.

majd 3-4 év múlva látjátok mi is az :)

2015. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
köszönjük Emese :)
2015. márc. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyolcas kedves, nekem három gyerekem van, a legkisebbről írtam, tudom, mi a szerepjáték. :) És a fent leírtak bizony azok, max. te mást gondolsz erről a fogalomról. de ezen nem veszünk össze. :)
2015. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!