Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiu babatok mikor lett szobati...

Fiu babatok mikor lett szobatiszta,1.5 evesen korai ha elkezdem a bilire szoktatast?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztem korai még, de próbáld meg.

Ha már esetleg mutatja hogy pisi, kaki van a pelusban akkor már el lehet kezdeni bár a siker nem garantált.

2010. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két éves kor előtt nem nagyon érdemes.
2010. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság lassabb folyamat.

Csak hogy szokja a bilit, esetleg fürdés előtt csücsüljön rá mindig. De akkor következetesen mindig.

Vagy reggel ébredéskor. nálunk az vált be, hogy reggel ébredés után és a délutáni alvás után.

Bár ahogy betöltötte a 2 évet, dackorszak kezdete óta nem hajlandó ráülni.

Szóval eröltetni nem kell. Nem tudom egyáltalán ennek a reggeli biliztetésnek van/volt-e értelme.

Nyáron már könnyebb dolgod lesz, mert lehet pelus nélkül hagyni és könnyebben rájönnek, mi történik.

2010. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mondja az előző, hogy nem érdemes.


Szerintem neked kell látnod, hogy hogyan viszonyul a pelenka hordáshoz, ha szívesen van pelus nélkül még akkor is, ha bepisél, akkor el lehet szépen lassan kezdeni, de ha nem megy, akkor nem gond. Majd megpróbálod egy hónap múlva, vagy kicsit később. Te ismered a gyerekedet, hogy mennyire kitartó, mennyire veszi szívesen az újításokat és mennyire fejlett ehhez már.


Nekem a lányom másfél évesen kezdett el bilizni és 23 hónaposan már teljesen éjjel-nappal szobatiszta volt. A fiam viszont csak két és fél évesen lett szobatiszta. Viszont, míg a lányom 5 hónap alatt let teljesen szobatiszta, addig a fiam egy hét alatt. A keresztfiam viszont már 20 hónapossan teljesen szobatiszta volt. Sőt az anyukám szerinte én már 11 hónaposan szobatiszta voltam, mert elég hamar tudtam szólni, illetve jelezni és mikor elindultam a járással, akkor már a szobatisztatásgra is szokattak és mire egy éves lettem már minden ment.


Szóval csak figyelgesd és ne törj le ha nem megy azonnal minden gyerek más és más tempóban szokik le, ha úgy gondolod, hogy megpróbálod uccu neki, próba szerencse.

2010. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes elkezdeni, ha már 2-3 órán keresztül nem pisil, ekkorra érik meg a szerveszete arra, hogy eredményessen el lehessen kezdeni. Előtte azért nem jó, mert a sikertelnség miatt csak frusztrált lesz, és még nehezebben lesz szobatiszta. Próbáld ki napközben, hogy nem adsz rá pelust, és meglátod, hogy meddig marad száraz. Ha 2-3 órán keresztül semmi pisi, akkor bátran el lehet kezdeni, de akkor sem biztos, hogy egyik napról a másikra lesz eredmény!

Sok sikert!!:)

2010. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!