Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hová tudok fordulni, ha...

Hová tudok fordulni, ha rendszeresen látom, és napi szinten hallom, ahogy a szomszédom veri az 5 éves fiát?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom már szegény kisfiút, olyan kis visszahúzódó, többször megverte már mind2 szülő előttem is, de minden reggel és esténként is hallom. Van egy kisebb gyerekük is de őt még nem láttam hogy bántották volna.

Hová lehet szólni ilyenkor, valami hatóságnak, akik kijönnének hozzájuk, hogy jól beszarjanak és többet ne merjék bántani a fiút?


2015. márc. 17. 08:20
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, nem cigók, hanem értelmiségi magyarok, még mielőtt valaki...
2015. márc. 17. 08:20
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
gyámügynek
2015. márc. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Védőnőnek, Családsegítőnek, Gyámhivatalnak
2015. márc. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Meg lehet úgy oldani, hogy ne tudja meg, ki szólt? Tehát névtelenül? Védőnőnk közös, ezért az kizárva.
2015. márc. 17. 08:22
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Védőnő, családvédelmis, óvónő, de szerintem névtelenül tedd. Hiába van totál igazad, még a végén meghurcolnak.
2015. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
szerintem gyámüggyel is meglehet beszélni,hogy ne adják ki,hogy te szóltál,és amikor kimennek csak annyit mondanak,hogy bejelentés érkezett és kivizsgálják ezért az ügyet.viszont én a helyedben még ma szólnék,hiszen amíg nem szólsz,addig szegényt ki tudja hányszor megverik. mekkorra csalódás,fájdalomlehet neki,hogy a szülei ezt csinálják :-( minnél hamarabb szólnód kell,valami nyoma csak lesz,amit látnak a testén,meg egy 5 éves még csak nem tanítottak úgy be,hogy letagadja.
2015. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Én a védőnőnek szólnék.

Ő be tud menni az oviba,esetleg beszél a óvónőkkel.

Ha óvónénikkel jó a viszonya,akkor nekik el fogja mondani,hogy mi történik otthon.

Legalábbis az én fiam nagyon "pletykás"!

2015. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ez a kisgyerek nagyon nagyon visszahúzódó, és épp tegnap mondta az anyja nekem, hogy az oviban mindig azt mondják, milyen jó gyerek, hangja sincs. Nem hinném hogy ő segítséget kérne az óvónőktől...

Köszi, megpróbálom a gyámügyet. Vagy itt van közel gyerekvédelmi központ, lehet ott is megkérdezem előbb.

2015. márc. 17. 09:04
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

A gyámügynek is, védőnői szolgálatnak, családsegítő szolgálatnak is van email címe.

Lehetséges, hogy első körben én névtelenül, de nagy részletességgel (hely, időpontok, egyéb tények) írnék egy eamilt (erre esetleg hozz létre egy külön fiókot, semleges névvel, ne a sajátodat használd).

korrekten írd le az eseményeket, valamint azt, hogy tudod, hogy névtelen bejelentéseket nem kötelesek kivizsgálni, de a jelenlegi helyzetben te igenis tartasz megtorlástól vagy zaklatástól és nem szeretnéd egyelőre a nevedet adni- de ettől a tett súlya szerinted változatlan és kéred a mielőbbi intézkedést.

Ha ismered a gyermek oviját, általában ott is van emailcím a honlapon.

Én ezt megtenném a kicsi érdekében és így te is védve vagy, a lelkiismereted is megnyugodhat.

Persze benne van a pakliban, hogy épp a névtelenség miatt nem fog vele a kutya sem foglalkozni.


Igaz, hogy nem egyszerű szomszédként, de én kisgyermekes anyaként ha rendszeresen ezt hallanám, akkor bizony pont a verekedés kellős közepén bizony átcsöngetnék és rákérdeznék, hogy tudok-e segíteni valamit, mert hallja az egész folyosó/családunk, hogy valami gond van és nagyon aggasztó hangok szűrődnek ki...

Ha ezzel csak azt eléred, hogy akkor azonnal abbahagyjáák a kicsi bántalmazását, már tettél valamit.


Többi szomszéd is hallja? Tudsz velük beszélni erről esetleg? Hátha valamelyik szomszédnak van vagy lehet ismerőse családsegítőnél, oviban, önkormányzatnál- akkor meg tudná mondani, hogy kinek, milyen módon tudok úgy névtelenül is bejelentést tenni, hogy történjen az ügyben valami...


Rettenetes ez és gyermekes szülőként azt gondolom, hogy semmit nem tenni borzalmas dolog lenne- nekem nem lenne nyugodt a lelkiismeretem.


Mindenesetre nagyon gondold át, beszéld meg valakivel (szomszéd, férjed, barátnő- esetleg ők is hallgassák meg a zajokat, hogy nemértesz-e valamit félre- bár ilyen eseteket nehéz és a bántalmazást nem lehet a hisztivel összekeverni...)

2015. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet összekeverni a hangokat.

A szomszédban (közös udvar) van egy néhány hónappal idősebb gyerek, mint a miénk. A szülők egymással szoktak néha veszekedni. De a gyereksírásból (nem esik egybe a veszekedéssel), amikor hallatszik, egyértelműen lejön, hogy éhes/unatkozik/elvettek tőle valamit. Már csak azért is, mert a lányom is ugyanilyen stílusban sír, hasonló okokból.


Esküszöm, azt is kihallani, hogy mikor sír amiatt a kisgyerek, mert öltöztetik és ez nem tetszik neki.


Kérdező: gyámhivatal, családsegítő, de akár a rendőrséget is meg lehet fontolni a zöld számon, mert ez kiskorú sérelmére elkövetett testi sértés, ami bűncselekmény, tehát hivatalból vizsgálniuk kell. Az illetékes szervekkel ők mindenképp felveszik a kapcsolatot.


A rendőrség talán amiatt is jobb, mert még olyat is kötelesek kivizsgálni, ha pl. egy cég ellen kapnak névtelen levelet, amiben bűncselekményt állítanak.

2015. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!