Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom rendszeresen...

5 éves kislányom rendszeresen megrugdoss ha neki valami nem tetszik vagy nem úgy van ahogy szeretné mit tennétek?

Figyelt kérdés
kislányomnak ha valamit megtiltok vagy rászolók pl: ne nyúlj a konnektorba, ne hisztizzél, ne tépd a kistestvéred haját stb. odajőnn és rugdossni kezd és nyújtogatja rám a nyelvét és kinevet. már állitottam sarokba de nem marad ott, büntiszékből fellál ott se marad meg, tv és játékmegvonással nem büntettem mert azt nem vállik be nála. mit tegyek????
2013. dec. 5. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Büntiszékbe vissza kell vinni, akár ezerszer.


Apuka hogy nevel? Rászól?

2013. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
apuka rászól de nem a kislányom nem foglalkozik vele apukája meg jószivü nagyon és imádja a kislányát ahogy én is de mit lehetne tenni???
2013. dec. 5. 14:17
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok a nagy büntetések híve, de ha egy 5 éves kezet mer emelni a anyjára, annak olyan nyaklevest(fenekelést!) adok, hogy megemlegeti. Le fogtok pontozni, de az ilyen mértékű agresszivitásért én tuti ezt adnám.
2013. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én meg a férjem még életünkbe nem emeltünk a kislányunkra kezet. melyik a hatásosabb ilyenkor ki mit gondol???? nyakleves vagy nem??? ki mit adna???
2013. dec. 5. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

5 évestől már én sem tűrném ezt a fajta viselkedést.

egyszerűen csak nem vagy kitartó,ha a büntetésről van szó. azt írod ki jön a sarokbol. ahogy írták akár ezerszer is visszavinni.ha az egésznapod rá is megy,akkor is el kell érned hogy azt csinálja amit mondasz neki.

én amúgy a szobájába szoktam bevinni a 2,5 évesemet,és megmondom neki,hogy addig ne is jöjjön ki amig nem tud rendesen viselkedni. ő sem szokott rögtön ott maradni,hanem még rengetegszer visszaviszem, közbe visít,rúg,stb..-de a végén bent marad,és amikor lenyugszik akkor kijön,és mondja hogy:bocsi anya..!

2013. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még esetleg azt lehetne kipróbálni, hogy ha odamegy Hozzád, hogy bántson, akkor erősen megfogod a karját (mármint tartod, nem úgy, hogy beliluljon:)) és elmagyarázod neki nyugodt, monoton hangon, hogy anyának ez nem jó, fáj. Ha szabadulni akar (nyilván), vagy sikít, hisztizik, elengedi magát, mint a rongy, akkor is tartsd meg és addig beszélj hozzá, amíg le nem nyugszik. Ez nem történik meg (valószínűleg) 1-2 perc alatt, de van, akinél bejön. Rájön, hogy semmit nem tud tenni, mert amíg dilis, addig le van fogva. Bántani nem tud senkit, de szabadulni sem tud, amíg nem nyugszik le.

Apuka meg lesz szíves partner lenni ebben, különben sz@rt sem ér a módszer.

2013. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akinek van jó őtlete várom! apukájával fegyelmezés téren nem nagyon lehet számitani!
2013. dec. 5. 14:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha kell ezerszer vidd vissza a sarokba, bünti székbe. Lehet, hogy órákig fog tartani, de ha nem vagy elég következetes, később csak rosszabb lesz...

A lányom 2 éves, de ha rászólok, hogy indítson a sarokba, bemegy, mert tudja, hogy ha rosszat csinál, büntetés jár!!! Nehogy már egy 5 éves ne fogja fel! Visszaviszed és kész. Te vagy a felnőtt, akkor ne hagyd, hogy egy ovis irányítson!

2013. dec. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


remélem, nem veszed zokon a véleményem, tényleg remélem, hogy a példámmal, véleményemmel, tapasztalatommal segíteni tudok neked.

A kisfiam 3,5 éves- de ezt a viselkedést, amit leírtál már nála is túlzásnak tartanám, nemhogy egy iskola előtt álló 5 évestől!

Azt vettem ki a leírásodból, hogy a kislányodnál ez rendszeres viselkedés, ami azért elgondolkodtató.

Amiket csinál (dacból rugdosás, konnektor) inkább egy pár évvel fiatalabb gyermekre jellemzőbb inkább, talán 2-3 évesen, nem?

Mennyire kicsi az a kistestvér? Nem lehet, hogy az ő érkezése borította fel a nagy eddigi viselkedését és ezekkel az akciókkal akarja magára a figyelmet felhívni vagy szeretetet "kikövetelni", mert "kegyvesztettnek" érzi magát?


Ha a kérdésre a válasz igen, akkor több törődést IS igényel, de én semmiképpen nem hagynám, hogy verekedjen, rugdosson- hiszen a szerető szüleiről van szó, ez nem elfogadható! Mindenképpen, minden egyes alkalommal el kell neki mondani (tizenhatezerszer is), hogy az adott viselkedés miért nem jó.

Nálunk a fürdőszoba lett a büntetés helyszíne- ha valami rosszat tesz a kisfiam, akkor oda bekísérem vagy ha sikerül, akkor beküldöm és bár az ajtót nem csukom be, kb. felére behajtom és ott lehet gondolkodni, hisztizni stb.

Kb. 3-4 perc múlva ránézek, megkérdezem, hogy befejezte-e és ha látom, hogy csillapodott, akkor felveszem, megvígasztalom (általában sírós hisztik vannak) és megkérdezem, hogy szerinte miért kapott büntetést.

Már kisovisként is értelmesen el tudja mondani (pl. nem beszélünk csúnyán, nem köpködünk stb.)

Ezt nagyon fontosnak tartom: sajnos szükségszerű a büntetés (de nem kell felhúznod magad, ne lássa, hogy ez rád így hat), de előtte-utána el is kell mondani, hogy miért kapta.


Ha a büntiszék "nyilvános helyen" van a lakásban (nappali közepe stb.) ahonnan nagyszerű "kilátása" van a történésekre vagy a játékaira, akkor a büntiszéket helyezd át valami kevésbé "jó" helyre (pl. fürdőszoba, előszoba, gardrób- szóval ami gyerekszemmel unalmas)- persze hogy a szobájában nem éli meg nagy tragédiaként, ha le kell ülnie, közben nézelődhet :)


Ha kijön és még nem csillapodott, akkor rászólsz, hogy menjen vissza. ha visszaszájal, toporzékol stb., akkor esetleg 1-1 perccel lehet "emelni a tétet".

Jól írta itt előttem valaki: vissza kell kísérni és úgy tenni, mintha nem foglalkoznál a vergődésével.

megunja, rájön, hogy ezzel nem ér célt és abba fogja hagyni.

A lényeg: érezze azt, hogy NEM ÉRI EL A CÉLJÁT és te ne törj meg :)

Elvégre te vagy a felnőtt és még csak 5 éves.

Sok sikert.

2013. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig apukát fel kéne világosítani, hogy egyedül nem fogod tudni megoldani a problémát ha nem segít!
2013. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!