Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem ad a cégem munkáltat...

Miért nem ad a cégem munkáltatói igazolást hogy bölcsödébe vihessem a gyerekem?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok 5 hónap múlva kapok Gyes-t. Még nem rugtak ki a cégtől csak finoman közölték nincs rám szükség nem tudnak munkát adni! Közbe beirattam a gyereket bölcsibe mert volt még hely. Beiratkozásnál mi lesz ha nem tudok vinni papírt. Nem hiszem hogy őket érdekelné a személyes problémám. Mi a teendő hiszen gyed alatt nem dolgozhatok sehol? Új munkahelyen meg kiröhögnek ha szeptemberbe a beszoktatás 3 hét szabira elkéreckedek.
2010. febr. 16. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyerek 3 éves koráig nem rúghat ki a munkáltatód, emiatt ne aggódj. Gyed alatt meg nem dolgozhatsz, úgyhogy mindenképp ki kell várnod az 5 hónapot. Kezdj el munkát keresni, de amíg nem találsz, addig ne mondj fel, hogy folyamatos maradjon a munkaviszonyod. Nem minden bölcsiben kérnek papírt, hátha a tiédben sem fognak.
2010. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazolást csak akkor adnak, ha már visszamész, ergo lemondtad a gyedet. Legalábbis nálunk így van, és igaza van az elsőnek, a gyerek 3 éves koráig védve vagy, nem rughatnak ki.
2010. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amíg gyed-en vagy, nem mehet a gyerek bölcsibe, tehát nem kell igazolás.

Ha vissza akarsz menni, akkor lemondod a gyedet, kérsz gyest, köteles visszavenni és természetesen igazolást adni. És a felgyülemeltt szabid alatt szépen beszoktatod. És még egy évig nem rúghat ki, hiába nem kellesz neki, senkit nem érdekel, ő mit szeretne, köteles visszavenni és még egy évig foglalkoztatni!!!

Tehát nálad mi a szitu? Mennél vissza dolgozni? A cég mit mond hivatalosan? Ha nem mennél vissza, akkor a gyerek nem mehet még bölcsibe.

2010. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nahát, mintha én írtam volna, szóról-szóra.

Kötelessége a munkáltatónak igazolást adni, hogy visszavesz, mert törvény írja elő, hogy a GYES lejártáig plusz 30 nap alkalmaznia kell! Mondd meg, adja oda azt a rühös igazolást, különben ügyvéddel mész legközelebb. Nem tehet semmit, ha nem tud munkát adni, akkor is fizetnie kell az alapbéred.

2010. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kérnek igazolást a bölcsibe sajna. A cégem eggyik fönöke azt mondta nem tud igazolást adni hogy aktív dolgozó vagyok náluk de még a kirugás vagy felmondás szóba se került! jelenleg a helyem be van töltve ergo nem tud munkát adni. Szerintem le akart oltani hogy ne is akarjak visszamenni. Egyébként elmennék máshová mindenképp csak azt az igazolást adja oda és felejtsük el egymást. Köszi a tanácsokat akkor az orra alá dörgölöm hogy kötelező ott tartania még 1 évig stb...
2010. febr. 16. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:

16:08-as vagyok.

Az igazolás arról szól, hogy a GYED lejárta után várnak vissza a munkahelyedre, és nem egy kötelezvény a munkáltatód részéről. Lehet, hogy a munkáltatód egy kicsit keveri a dolgokat...

Bankban dolgozom/dolgoztam:) és a kolléganőm tudta, hogy nem mehet vissza dolgozni (pont uez a helyzet volt), de hosszas küzdelmek árán megkapta ő is az igazolást. A bölcsi nem ellenőrzi, hogy dolgozol-e vagy sem.

2010. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha te úgy döntesz, hogy visszamész dolgozni, mindegy ki van a helyeden, és mit akar a munkáltató, köteles visszavenni, és foglalkoztatni. Én a helyedben megcsinálnám, hogy a gyed eljártával visszamégy, kiveszed a felgyülemlett szabikat, addigra szeptember van, és mehet a beszoktatás, ha nem marad szabid, akkor az idei szabadságodból futni fogja. Ha máshová akarsz menni dolgozni, akkor keress emellett a munka mellett másik állást, és ha megvan, mondj fel. Előbb ne. Marha jó fej a munkáltatód, de ne foglalkozz vele, úgy csináld, ahogy neked jó.
2010. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem a rendes munkahelyemre mentem vissza GYES alatt.

A Tesco-ba mentem pénztárosnak 4 órára másodállásba és onnan kaptam munkáltatóit. Ha máshova el akarsz menni dolgozni, akkor sem kell kilépni a főállásodból, csak kell kérni onnan egy papírt, hogy engednek másodállást vállalni. Bár ez 3,5 éve volt, az első gyerkőcnél, ugyhogy nem tudom, hogy változott ebben valami, vagy sem.

Amúgy amikor már oviba ment a gyerkőc, akkor engem szerencsére még a főállásomba is visszavettek.

2010. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!