Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tesó "hozzon" ajándékot? Mi...

Tesó "hozzon" ajándékot? Mi legyen a szöveg?

Figyelt kérdés

Májusban lesz 3 éves a lányom és nemsokára érkezik a tesó.

Sokan mondták, hogy vegyünk neki ajándékot a kicsi nevében, mintha Tőle kapná.

Hozzá tartozik, hogy nagyon rafkós és okos a nagylányom, tehát tuti nem venné be, hogy egy újszülött ajándékot vett Neki. :D

Milyen szöveggel szoktak ilyenkor előállni, hogy valami új dologgal, játékkal mégis jó élmény kösse a babához az első látogatáskor? :)


Köszi!


2015. márc. 21. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi azt mondtuk, hogy a teso uzente anyanak, hogy ezt hozza, ezt vegyuk neki. Egy doboz legot kapott.
2015. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piroska és a farkas ***** válasza:
Távol álljon tőlem, h megbántsam azokat akiknél ez szokás, de ez szerintem egy akkora hülyeség... már bocsánat. Biztos az van mögötte, h ne legyen olyan féltékeny a picire, vagy nem tudom... de a gyerekek nem hülyék. Én 6 éves voltam, amikor az öcsém született, kaptam egy babát. De nem az öcsémtől! :) Ha ez az egész tényleg a féltékenység megelőzésére van, akkor szerintem jobb megoldás vmi nagyon tudatos, kettesben is töltött idő, külön anyás elfoglaltság a nagyobb gyerkőccel. Mert ha ez elmarad, akkor hozhat az újszülött toronyorát lánccal, a nagy szenvedni fog. Mondom ezt úgy, h még csak egy gyerekem van... tehát majd meglátjuk.
2015. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, nekem is kicsit fura ez a szokás, de annyira mondják, hogy gondoltam valamennyit megtartunk belőle.

Én csak annyit szeretnék, hogy mondjuk ha először jön be látogatóba, akkor kap egy plüss Minnie-t, mert azt nagyon szereti és azt mondom Neki, hogy a tesóval választottuk Neki.

Nem viszem túlzásba, de valami kedves tárgy is tartozzon a kicsihez.

Féltékenység nem hiszem, hogy lenne, mert hihetetlenül várja, önzetlennek tűnik, a tesónak mindent adna már, csak legyen itt.

Tényleg várakozáson felül imádja a még csak pocakban lévő babát is.

Tudom, ez változhat, meg lehet még féltékeny, de ez akkor is jó kiindulás. :)

A közös kettesben töltött programok pedig megvannak és meg is lesznek! :)

2015. márc. 22. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

szia

nálunk a nagytesó egy lufit kapott(héliumos-kedvenc figurájával)-nem nagy dolog,de szerintem érezte,hogy ő is fontos.

nagyon nehéz dolog ez-éreztetni,hogy szeretjük akkor is,ha van már egy picur is.én azt mondtam neki,hogy bármi történik,az első, a nagy mindig ő lesz,ezez nem változtathat semmi.az első helyét nem vehetik el tőle.ettől megnyugodott

2015. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!