Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejemre nőttek a gyerekek,...

Fejemre nőttek a gyerekek, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen boldogulok velük. 5 éves lány és 4 éves fiú. Mindketten akaratos erős egyéniségek, én viszont mindig csendes, visszafogott voltam. Mostanra kezd katasztrófa lenni a helyzet engedetlenség, szemtelenség, hisztéria szempontból. Már a legjobb barátnőm és a tesóm is egymástól függetlenül megjegyezte, hogy borzasztó mit művelnek, mint ha szándékosan akarnának kikészíteni. Értelmes, okos gyerek mindkettő, sok mindenben fejlettebbel is az átlagnál. Igazából azt érzem, hogy teljesen semmibe vesznek. Minden ötletet szívesen fogadok.
2015. márc. 26. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Erős egyéniségű gyermekekehez határozottság kell. Ezt nem kiabálásra értem, de értelmes gyerekek azt mondod, ha határozott vagy azt észreveszik. Nem látok át a helyzeteden így nem tudom pontosan hogy képzeljem el ezeket a szituációkat de így hirtelen ezt gondolom. De a gyerekek mindent észrevesznek. Érzik hogy tanácstalan vagy.
2015. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Példa a szándékos hülyeségre, pl minden étkezés cirkusszal jár, a lány borzasztó válogatós, a fiút is kezdi meghülyíteni ezzel, pedig ő jó evő volt mindig, viszont nem bír nyugton maradni, mindig babrál vmit, lemászik a székről, forgolódik. DE az oviban nem csinálják ezeket, tehát egyértelműen nekem szól a dolog. Rendrakás, délutáni, esti alvás, ha nem az egyik, akkor a másik biztos, hogy hisztit csap vmiért, hogy ő nem, és csakazért sem. A sarokba állítás már lepereg róluk. Ha a lányomtól vmit megvonok büntetés gyanánt, akkor közli velem, hogy mivel fog ezért ő engem megbüntetni. Sokszor magam sem hiszem már el, hogy ilyenek.
2015. márc. 26. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:
És az apa?Vele is így viselkednek?
2015. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!