Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magánovi és az állami ovi...

Magánovi és az állami ovi közötti külömbségek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Ég és föld. Kevesebb gyerek. Normális gondozók. Sportolási lehetőség.
2015. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kb amit elso irt. Mi kenyszerhelyzetbol vittuk eloszor maganba a fiamat. Elso ev utan at akartuk vinni allamiba, fel is vettek, szuloi utan azt mondtam, h ezt nem. Sem a korulmenyek, sem az ovono hozzaallasa nem volt szimpatikus.

Most 22 gyerek van egy csoportban, karate, angol, uszas oviidoben, nem kell delutan sehova rohangalni, h mozogni tudjon. Amkicsi is ebbe az oviba fog majd jarni.

2015. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

mondjuk államiban is normálisak a gondozónők és van sortolási lehetőség... nálunk pl. szuper óvónők vannak, kötelező heti 2 néptánc (délelőtt van), heti 2 tornaóra, emellett nálunk van foci, kosár, judo, aerobic, roki, gyógytorna, kifejezetten lányoknak tánc...


magánoviban kevesebb gyerek van, több figyelem jut és ugye a drágább foglalkozások dukálnak ott, ami a szomszédunkban van magánovi, ők úszni és lovagolni viszik a gyerekeket és angolt tanítanak nekik. jobbak az ételek és rugalmasabbak. pl. ha anyuka túlórázik akkor este 7re ér a gyerekért, a tulaj szívesen marad. állami oviban záráskor (hol 5 hol 6) rendőrt kell hívni ha nem jöttek a gyerekért, hiába szólt.

akkora különbség nincs szerintem, hogy ég és föld legyen mert mind a napirend mind a foglalkozások hasonlóak csak tényleg mindenből a jobb minőség jut amit persze ki is fizetsz a magánnál

2015. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

azért szerintem nem minden magánovi olyan szuper

pl a második által leírt ovi,semmivel sem jobb,mint a miénk

nálunk ugyan nem 22,hanem 24 gyerek van,de kettő nem számít

minden van oviidőben,angol,sakk,úszás,torna

minden héten van egy sétanap,minden nap van torna

télen-nyáron kiviszik őket az udvarra,figyelnek rájuk

és nem kell érte súlyos pénzeket fizetni

2015. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4! 2.vagyok. Minden nézőpont kérdése. Nálunk az állami ovi 14 csoportos, ebből 2 építési konténerből kialakított "szobákban" van, 30 gyerek csoportonként. Az egyik udvar egész szép, csak ősszel nem tudták használni, mert erősödött a fű. A másikon ezer éves játékok vannak és homok. Az egyik óvónő már az első szülőin se volt képben, oda se figyelt a saját kolléganőjére. Ezek után csoda, h én a magánovit preferálom? Örülj neki, h nálatok olyan az állami amilyen. Nekünk a magán jött be.
2015. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyit fizettek a magánoviért egy hónapban és mi van az árban?
2015. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es.pont ezért írtam,hogy nem minden magánovi szuper,és nem minden állami ovi sz@ar.a te általad leírt ennyi info alapján semmiben sem különbözik egy jobb állami ovitól

azt azért hozzátenném,hogy a miénk elég régi ovi,öt csoport van,csoportonként 24-25 gyerek.a szoba mérete elfogadható,az udvari játékok elfogadhatóak.persze ehhez kellenek a szülők is.mi a havi 500 csoportpénzből elég sokat költünk a csoportszoba szépülésére.minden évben összegyűjtünk valamire.idén sötétítőfüggönyt vettünk,40.000 volt.vettünk már rattan szekrényt,kifestettünk,lefestettük az asztalokat,székeket,vettünk új szőnyeget stb

a játékokat mi vesszük a Karácsonyra beadott pénzből,így van lego meg egy csomó normális játék.az eszközöket is a csoportpénzből vesszük.sajna az állam a rezsin kívül szerintem semmit nem ad az ovinak.az udvari játékokat az adó egy százalékából fejlesztik minden évben.de pl a kerítést is a szülők festették le.

van a miénknél szebb és jobb ovi,ebben biztos vagyok,de én meg vagyok elégedve vele.

2015. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Nálunk 7-8 de max 11 egy gyerek van egy csoportban. Úszás, angol, szertorna ( nem oviban, profi edzőkkel) jóga, karate és nem sokára kori is lesz. Ezek minden héten. Az állami oviba szülőire még elment. 25 gyerek egy pici szobában 1 óvónővel és 2 csoportra egy dadus. Az óvónő erősen rasszista és buta. Lepukkant udvar. Külön foglalkozás 2 havonta egyszer úszás de csak a nagycsoportosoknak.
2015. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állami ovi ,kicsi de felujitot udvara van csuzdával ,mászokával,stb van sakk,ovis torna angol,jègkorcsolya,24 gyerek van egy csoportban .a miènk semmivel sem rosszab mint egy fizetös magán ovi.
2015. márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, h mindenki azt bizonygatja, h az ő állami ovija semmivel se rosszabb, mint a magán. Valamiért csak van kereslet a magánovikra is, nem? :)

6-os, 70 körül fizetünk étkezéssel havonta, attól függően, hogy hány napot ment. Nem vagyunk hűű de nagyon eleresztve anyagilag, észrevesszük ezt az összeget, nagyonis. De legalább tudom, mire költöm a pénzt, a gyerek meg jól érzi magát, és megy, nem kell noszogatni. Vagyis igen, h haza akarjon jönni délután :)

Mi van benne? Van zenés foglalkozás zenetanárral, heti 2x angol (ezek mindekinek) úszás, hittan, néptánc, karate (aki kéri). Napi 3x étkezés, 2x gyümölcs, illetve fél5 körül pótuzsonna, ez mind ehető, nem jött még éhesen haza a gyerek. Összes további rendezvény (családi kézműves foglalkozások, kirándulások - buszos is, színház, bábelőadás).

Ami az államival bajom volt: rengeteg gyerek, csoportszoba (?, már ha lehet annak nevezni), óvónő igencsak labilis személyisége. És nem vagyok rasszista, de a 10 nemzetiségi kisgyerek nekem már sok volt egy csoportban.

2015. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!