Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismeretlen eredetű kiütések a...

Ismeretlen eredetű kiütések a gyereken?

Figyelt kérdés
Először csak egy csípésfélét láttam a 3 és fél éves kislányom combján, ami körül 1-2 nap múlva halvány piros folt lett. Szúnyogcsípés szokott neki nyáron így kinézni és valami oknál fogva neki sosem viszket a szúnyogcsípés, legalábbis nem vakarja. De aztán mindennap több ilyen kis piros folt lett rajta. Az egyik kisebb, pattanásszerű, a másik kicsit nagyobb. Ma már 8 db van, de kizárólag a lábán és csak hátul, elől egy darab sincs. Nem viszket, nem fáj neki, jó kedve van, étvágya is jó, hőemelkedése sincs, nem tudom mi lehet ez? Anyósom szerint az ételallergia is viszket, úgyhogy ez biztos nem az. Meg a csípések is viszketnek...bár neki a szúnyog valamiért nem. Már arra is gondoltam, hogy új ágyat vettünk neki és esetleg lehetett benne ágyi poloska, hallottam már ilyenről...de a poloskacsípés nem ilyen és nyoma sincs állatkának az ágyában, se a matrac alatt. Ezzel el kell vinni orvoshoz vagy szerintetek mehet közösségbe?
2015. márc. 29. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Én szakember vagyok, de látatlanban nehéz tanácsot adni. Első gondolatom az ágyi poloska volt, mert új ágyban is lehet, a bútorraktárakban is van, és eleinte nem láthetó a fertőzöttség, csak mikor már sokan vannak. Gyanús a csípés helye is. Mindenképp keressétek fel a háziorvost, hogy lássa a kislányt. Ha poloskacsípés, akkor sajnos az oviba is bevihető a ruhával.
2015. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, hogy ágyi poloska, de Anyámnak már volt hozzá "szerencséje", kb. fél évébe telt mire kiirtották. Megkérdeztem, mondta, hogy az iszonyatosan viszket és több, 4-5 db kisebb csípés egymás hegyén-hátán van és hólyagosodik. Neki különálló kis kiütések vannak a lábán és nem hólyagosak. Tömény fa ágya van, de csak ágykeret, azon kókuszmatrac. Világos színű az ágya, szóval látnám rajta a bogarak nyomait...ráadásul akkor már a mi ágyunkban is lenne. 2 hete van meg az új ágya, Anyám azt mondta, hogy ezalatt már teljesen elszaporodtak volna. Szóval nem tudom.
2015. márc. 29. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!