Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy a 3 napos láz...

Létezik, hogy a 3 napos láz után két nap tünetmentesség után jelentkeznek a kiütések?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak múlt héten három napon keresztül 38,5 és 39 fok körüli láza volt, amelyet Nurofen sziruppal és kúppal le is tudtam vinni. Más tünete nem volt. 3 nap után elmúlt, majd két napig még csak hőemelkedése sem volt, tegnap viszont néhány helyen foltszerűen hólyagos kiütések jelentek meg a testén. Láthatóan nem zavarja, nem viszket Neki, de nem valami szép látvány. Végiggondoltam mindent: semmi újat nem evett, oltást nem kapott, a mosószer születése óta ugyanaz... Lehet, hogy ez még a 3 napos láz utóhatása? Volt Nálatok is hasonló helyzet?

2013. márc. 6. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Amiért mindenképpen elvinném, hogy holyagos a kiütés és nem csak egy hanem több is.


Lányomnak volt hasonló amikor napokig lázas volt és kiütéses (de az nem volt holyagos), elvittem orvoshoz, és valami bakteriális fertözés volt, amit antibiotikummal kellett kezelni. 3 év alatt ez volt az egyetlen antibiotikum amit kapott.

2013. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp az orvost hívd fel. A kislányomnak is volt kiütése vírusos fertőzés és láz miatt. De nálunk szinte a lázzal egyszerre jelentkezett. Nálunk arra is gondolt az orvos, hogy Algoflex baby miatt van, mert akkor kapott először, de végül kiderült, hogy vírusfertőzés miatt volt.
2013. márc. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 napos láz után azonnal 3 napig pöttyök, de nem hólyagos!!!!

Úgyhogy ez más lehet!

2013. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltunk az orvosnál, ez még sajnos a vírusnak "köszönhető". Mivel a kisfiamnak érzékenyebb a bőre, néhány kiütés hólyagosabb lett, ami azonnal elmúlt, amint adtam Neki fél ampulla Calcimuscot. Azért voltam bizonytalan, mert én is így tudtam, hogy a láz megszűnése után azonnal kijönnek a kiütések. De mint most megtudtam: az is előfordulhat, hogy pár nappal később jelentkeznek. Köszönöm a válaszaitokat!
2013. márc. 6. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!