Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek első biciklijé...

2,5 éves gyerek első biciklijének mit ajánlanátok? Dechatlon Btwin 12' (12990- ) fékkel vagy futobicigli.hu ról fék nélküli? (9990) Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz 3 a kisfiam. Gondolom a legkisebb bicigli még korai lenne, így a futó/tanuló kerékpárra gondoltunk első körben. Az egyébként mennyi ideig szokott jó lenni?
2015. márc. 30. 02:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Futobiciklit venèm meg ,lányom 3 èves szülinapjára kapot fa futobiciklit most 5 èves lesz májusba ès most adtam el futobiciklijèt mert megtanult 12 bicajon biciklizni 1 hèt alatt ugy hogy nem kellet potkerèk rá .
2015. márc. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jó ez is az is, attól függ, hogy a gyereknek mi tetszik jobban. Próbáljátok ki például a Decathlonban, hogy bringázni szeretne jobban, vagy futóbicajjal menni. Meg hogy milyen helyen laktok, melyiket lehet jobban használni. Nálunk fő út forgalmas, a járda meg elég rossz, így a pótkerekes kis kerékpár elég nehezen megy el. Inkább futóbringával mentek.

Van olyan gyerek, aki nem szeret futóbringázni, inkább teker...

2015. márc. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
3 évesen nem korai egyébként a pedálos bringa, a fiam 3,5 évesen kétkerekűvel ment már. Csak ti későn kezditek ezt a sportot, futóbringázni 1,5-2 évesen már simán szoktak a gyerekek..
2015. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2,5 évesen azért annyira nincs későn :)

Mi futóbiciklivel folytattuk a motor után (2-2,5 évesen), utána jött a pedálos 16-os pótkerék nélküli, 4 évesen. Szóval én a futóbringára szavaznék. Naponta rengeteget használjuk, de mi családi házas övezetben lakunk, van lehetőség biciklizni.

2015. márc. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sandrachnologic ***** válasza:
Ugyanez a helyzet malunk is, mint az utolso valaszolonal. 2,5 évesen kapott futót, egy het alatt megtanult egyensúlyozni, most lesz 4 es 16-os bicajt kap majd. :) szerintem futót vegyetek, nagyon jo kis találmány!
2015. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam is 2,5 fél éves volt, amikor ugyanez volt a dilemmánk :) Végül a Decathlonosat választottuk, és nem bántuk meg! Teljesen jó minőség, nagyon ügyesen tud menni vele, élvezi, hogy sokkal jobban gurul, mint mondjuk egy motor, és egyensúlyozni is hamar megtanult vele. Sőt, már a kéziféket is tudja használni! Persze a pedálos biciklin a kontrafék lesz majd a fék, de nálunk nem zavarta be. Szóval ezt a márkát tudom ajánlani, a célra teljesen megfelel, és mi használjuk rendesen, sokat megy vele :) Most fog húsvétra kapni rendes bringát, úgyhogy persze ha azt nézzük, nem használtuk túl sokáig, de lehet, hogy szeretné még majd használni.
2015. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2 éves fiamnak most vettünk futót a futobicikli.hu-ról. Nagyon jól tud vele közlekedni, nekünk is nagyon tetszik. (mellesleg szerintem nagyon jó áron van)

Kisfiam 100cm, szerintem jó ideig fogja még használni.

A minap beszéltük, hogy szerintünk 4 éves kora előtt biztos nem kap biciklit. (vagy legalábbis addig amíg ezt a futót ki nem növi)

2015. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az utolsó előtti hozzászólótól kérdezném, hogy most mennyi idős a gyerkőc csak mert említette hogy 2,5 évesen kapta a futót és most húsvétra a rendeset?


Igazából párom már nagyon szeretne biciklit venni neki, kb 1 hónapja elmentünk vele a decathlonba és inkább a futón tepert a kis biciklire nem nagyon akart ráülni, de párom azt nem akarta megvenni mondván felesleges a mi időnkben nekünk sem volt ilyen. Ezt leszámítva meg igazi vad motoros másfél éves kora óta :-)

3 kerekünk is volt karácsonyra kapta a nagyszülőktől másfél évesen de az hidegen hagyja max beleül mint egy kis király és elvárná hogy tolnánk pedált nagyon nem akarja hajtani... És ez nem változott az elmúlt 1 évben. Mondjuk eléggé robusztus darab (little takes) nem az a kis könnyű pille tricikli. Attól tartok hogy a sima biciklire sem érett a pedálozás miatt...

Viszont az is lehet hogy a futóbiciklit abból a szempontból későn kapná, hogy 1-2 hónap és utána már a simával is mehetne kb. szülinapján...

2015. márc. 31. 01:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy csomó minden nem volt a mi időnkben, mégis jó dolog.

Szerintem vegyetek mindkettőből használtat, és úgy lesz ez is, az is. Igazából mindkettő jó...

2015. márc. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tőlem kérdeztél, bocsi csak most olvastam :) Nekünk most 3 és negyed éves egészen pontosan, tehát a futóbringát ha most leteszi, akkor egy évig sem használta... de ennek ennyi általában a "futóideje", mert sokkal előbb még nem tud vele menni, később meg tényleg jobb lesz neki a rendes bicikli. Amit tényleg előnyként tudok felhozni mellette, hogy nagyobb sebességet tud könnyebben elérni, mint a kismotorral, és az egyensúlyérzéke is ügyesen fejlődik, sokkal könnyebben fog átülni a rendes biciklire majd. 2,5 évesen még biztos nem lett volna kedve, türelme pedálozni, meg azzal lassabban is haladt volna. Természetesen enélkül is meg fog tanulni biciklizni, szerintem ha futja rá, akkor legyen mindkettő, legfeljebb keressetek használtat, vagy utána adjátok el, és akkor mégsem buktok rajta annyit...
2015. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!